Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Vládní CERT vydal (𝕏) novou verzi nástroje maldump. Ten slouží k extrakci souborů z karantén různých antivirových programů. A to jak z živého systému, tak z obrazu disku.
1. Potřebuju přidat jeden modul přímo jádra. Ale jinak chci aby bylo jádro naprosto totožné s ditribučním. Mám ubuntu 8.04.1 server 32 bit. Jak to mám udělat?
Jádro už jsem zkompiloval úspěšně v minulosti několikrát, ale prostě tuhle věc nevím a nějak to nikde nepíšou a chci mít jistotu.
2. Chtěl bych se ujistit v jedný věci. Když zkompiluju jádro z distrubučních zdrojáků např. 2.6.24-19, tedy přesně tu na který ted běžím a zkompiluju to podle config co mám v /boot vedle jádra, dostanu uplně to samý distribuční jádro co mám ted v ubuntu?
3. Liší se nějak distribuční zdrojáky od zdrojáků z kernel.org? A proč je na kernel.org jen verze 2.6.24.7 a v ubuntu 2.6.24-19?
ad 2/ anoPravděpodobně ano. Záleží minimálně na použitém překladači.
apt-src install linux-image-2.6.24-19-server cd linux-2.6.24/ vim debian/config/ARCH/config dpkg-buildpackage (poprvy pravdepodobne selze a napise ti co musis doinstalovat aby si mohl zkompilovat kernel)To ti vytvori balicky (-generic,-server,restricted modules a vubec), taky asi bude dobry rict aptitude aby sam pri dalsi aktualizaci kernelu sam neinstalovat - zvlast pokud pouzivas neco ve stylu cron-apt PS: Ubuntu 8.04.1 - vzdycky jsem si myslel ze to je jen nove instalacni cd pro Ubuntu 8.04
Tiskni Sdílej: