abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:22 | Komunita

    Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:00 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:55 | Zajímavý projekt

    PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.

    vlk | Komentářů: 0
    7.5. 19:44 | Nová verze

    Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.5. 17:33 | Nová verze

    Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.5. 05:33 | Komunita

    Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    7.5. 03:55 | Komunita

    sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.5. 22:11 | Nasazení Linuxu

    Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (2%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 564 hlasů
     Komentářů: 26, poslední včera 09:58
    Rozcestník

    Dotaz: AVER Volar DVBT USB na Debian 4.0 r4a

    29.8.2008 20:34 cmd | skóre: 5
    AVER Volar DVBT USB na Debian 4.0 r4a
    Přečteno: 507×
    Ahoj, prosím. Mám debian 4.0 r4a stažený asi před 14 dny. Snažím se nainstalovat AVER Volar DVBT USB (bílý , ne modrý HX). Mám driver stažený z webu Aver (A808_Installer_x86_0.23-Beta). Pokus o instalaci skončí hláškou "kernel version error, Installer cannot determine kernel version or the running kernel is not 2.6.x kernel". Uname -r mi vypíše 2.6.18-6-k7, což souhlasí s hláškou při bootu. CPU AMD Athlon 64 X2 4800 EE (ten kernel s CPU nesedí, na to se ptám v jiném dotazu, teď bych potřeboval rozchodit teb DVBT dongle)

    Díky za všechny tipy.

    Odpovědi

    Fuky avatar 29.8.2008 21:48 Fuky | skóre: 52 | blog: 4u
    Rozbalit Rozbalit vše Re: AVER Volar DVBT USB na Debian 4.0 r4a

    a) Ten kernel s procesorem sedí.

    b) Jsi si naprosto jistý, že tahle karta nemá podporu přímo v kernelu.

    c) co píši v README k driveru, pro jakou verzi kernelu je udělaný?

    29.8.2008 22:19 cmd | skóre: 5
    Rozbalit Rozbalit vše Re: AVER Volar DVBT USB na Debian 4.0 r4a
    b, nejsem, díky za nakopnutí, zkusím podle návodu v odkazu c, 2.6.17~2.6.23
    3.10.2008 09:39 cmd | skóre: 5
    Rozbalit Rozbalit vše Re: AVER Volar DVBT USB na Debian 4.0 r4a
    Ahoj, všichni,

    prosím, už jsem se dostal do stavu, kdy mi systém AVER DVBT rozezná, nahrál jsem firmware, ale potřeboval bych poradit, jak oscanovat aktuální moje channels.conf. Zkusil jsem ten uvedený na jednom z internetových odkazů, gxine mi napíše opening třeba CT1, ale asi nic na zadaných kmitočtech a kanálech nenajde, protože s touto hláškou zůstane "vytuhlý".

    Když zkusím dvbscan, tak mi napíše "Could not open scan file (null)", když mu zkusím nějaký soubor zadat (/root/.xine/channels.conf) tak se sice tváří, jako že proběhlo (nevypíše žádnou hlášku), ale soubor nezmění a gxine se tváří stále stejně. Bohužel jsem v rámci zprovoznění DVBT adaptéru přešel z Debian stable na testing a nenašel jsem man k dvbscan. Scan (ne dvbscan, ale scan) mi napíše, že musím zadat alespoň jeden "initial tuning dsata file", ten ovšem nemám...

    Děkuji za tipy.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.