Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
rpm -U --oldpackage kernel-2.6.25.14-69.fc8.i686.rpm(místo -U můžete dát -i pokud budete chtít mít nainstalována obě jádra) Grub se zaktualizuje. V případě obou jader možná budete chtít vybrat implicitně jiné jádro - editací "/boot/grub/grub.conf" (pořadí jsou od 0, ne od 1) .src.rpm nestahujte pokud můžete stáhnout přímo zkompilované (.i586.rpm n. .i686.rpm, i686 bývá i v PAE verzi) Asi bych jej někde měl, pokud jej nenajdete, dejte vědět. FH
installonlypkgs List of packages that should only ever be installed, never updated. Kernels in particular fall into this category. Defaults to kernel, kernel-smp, kernel-bigmem, kernel-enterprise, kernel-debug, kernel-unsupported. installonly_limit Number of packages listed in installonlypkgs to keep installed at the same time. Setting to 0 disables this feature. Default is ’3’. kernelpkgnames List of package names that are kernels. This is really only here for the updating of kernel packages and should be removed out in the yum 2.1 series.myslím, že ve F8 a F9 je v "/etc/yum.conf" implicitně "installonly_limit=2", takže byste se teoreticky do vámi popsaných troublů neměl dostat. Doinstalovatelný modul "yum-protect-packages" umožňuje zachovat určité verze balíčků (nezkoušel jsem, třeba toho umí o moc víc, nepoužívám, mám pocit, že čím víc se nás snaží distribuce nutit klikat (tady [plně funkční rpm) -> [yum] -> [PackageKit]), tím menší volnost na konci je).
OT: Nevím, zda jsem mim(o) (a již to zde bylo XX-krát zodpovězeno) - je možné, aby se v poradně tázající (v hlavičce|klikatelně|viditelně) identifikoval svým e-mailem? Mám za to, že to možné není, a že tak pokud není příslušný dotaz vyřešen během cca dne, tak pokud tazatel nesleduje poradnu neustále, má zápornou šanci odpověď na svůj dotaz získat.
Na rozdíl od klasických mailinglistů, kde je adresa tazatele zřejmá a je možné mu odpovědět i s delším odstupem a jistotou
že odpověď obdrží. Samozřejmě, pokud by tazatel svůj e-mail uvést nechtěl, tak by nemusel...
thx, franta@hanzlici.cz
Tiskni
Sdílej: