Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
ip link set wlan0 down rmmod ovladac_wifia po probuzeni
modprobe ovladac_wifi ip link set wlan0 upa funkci bych testoval na konzolovych aplikacich a pak teprve v grafice. iwlist, iwconfig, ip, ping.... PS: ovladac_wifi zamen za nazev modulu ktery je pouzivany tvoji kartou, ja mam treba b43 (broadcom).
sudo rmmod ath_pci ; sudo modprobe ath_pcipo probuzení zafungovalo.. jen to musím ještě udělat aby se to udělalo samo vždy po probuzení přidání těchto řádek do /etc/hibernate/common.conf nepomáhá UnloadModules ath_pci LoadModules auto
#!/bin/sh case "$1" in hibernate|suspend) ;; thaw|resume) rmmod ath_pci; modprobe ath_pci& ;; *) exit $NA ;; esacpojmenovat tento script treba
50-ath-relaod.sh
a ulozit do /etc/pm/sleep.d/
hibernate ma taky nejaky takovy adresar ale scripty v nem se nespousteji i kdyz se tvari ze by mely. (alespon na ubuntu/debianu) Ani v configuraku common
od hibernate se mi to nepodarilo nastavit.
Toto "řešení pro ostatní" funguje, díky za něj.
Akorát moje wi-fi je obstaráváno modulem rt73usb, takze misto toho ath_pci tam mam rt73usb a rmmod jsem vlozil do te suspend casti skriptu - fungovalo to tak o kapku lepe.
Jeste pro zacatecniky upozornim: az budete vytvaret tento skript nezapomente povolit prava na spousteni toho skriptu a pozor na syntax tohoto skriptu at si prebyvajicim strednikem nenadelate potize
Tiskni
Sdílej: