Wings 3D, tj. open source 3D modelovací program naprogramovaný v programovacím jazyce Erlang zaměřený na modelování pomocí subdivision a inspirovaný programy Nendo a Mirai od Izware, byl vydán v nové opravné verzi 2.4.1. Ke stažení již také ve formátu Flatpak z Flathubu.
Webový prohlížeč Dillo byl vydán ve verzi 3.2.0. Přidává podporu vzorců v SVG, obrázků ve WebP, změny velikosti stránky či možností posouvání. Nedávno oslavil 25. výročí vzniku.
Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
# Samba config file created using SWAT
# from UNKNOWN (>)
# Date: 2008/10/09 12:26:07
[global]
workgroup = DOMA
netbios name = SAMBA_SERVER
server string = Samba Server Version %v
security = SHARE
passdb backend = tdbsam
username map = /etc/samba/smbusers
log file = /var/log/samba/log.%m
max log size = 50
local master = No
cups options = raw
[homes]
comment = Home Directories
read only = No
browseable = No
[printers]
comment = All Printers
path = /var/spool/samba
printable = Yes
browseable = No
[abc]
comment = abc
path = /home/abc
guest ok = Yes
[Export]
comment = Export
path = /export
guest ok = Yes
pravděpodobně je problém s uživateli, nevím jakým způsobem funguje mapování přes smbusers. Jestli musím mít stejného uživatele ve Win a v linuxu kde běží server, nebo pokud nastavím položku guest ok na yes se mohou připojit všichni uživatelé.
Děkuji za odpovědi.
smb.conf
jen toto a funguje to:
[global] workgroup = LAMY netbios name = Prcek server string = Samba %v, Gentoo Linux security = share [Filmy] path = /mnt/zaloha/Filmy guest ok = yes
Položka \\Samba_server není přístupná. Zřejmě nemáte dostatečná oprávnění pro přístup k této položce. Cesta v síti nebyla nalezena.Zkoušel jsi zadat IP adresu přímo do adresního řádku (v konqueoru nebo v něčem takovým)? Např.:
\\192.168.1.1
Jinak už mě nic nenapadá, snad jen zkontrolovat, jaký má ten nasdílený adresář práva, jestli je třeba čitelný pro ostatní a mohou do něj vstoupit.
tdbsam
, musíte mít uživatele v Linuxu a zároveň i v Sambě (kde jim nastavíte hesla).
Tiskni Sdílej: