abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Co může být příčinou nefunkčnosti ICQ ?

    25.10.2008 21:46 Kelbich Jan
    Co může být příčinou nefunkčnosti ICQ ?
    Přečteno: 606×
    Po nějakých problémech s ADSL modemem (vyřešeno výměnou modemu) mi přestalo chodit ICQ (i když si nejsem jist příčinou). Používám klienta Kopete, ale nechodím mi ani Licq (dříve též chodilo). Nevyžaduje třeba ICQ nějakou spuštěnou službu, nastavení firewallu nebo nemůže být něco špatně nastaveno na modemu (to nepředpokládám, protože na jiných počítačích v LAN prý funguje) ? Doplňuji, že používám 2.6.15-1.2054_FC5, KDE 3.5.5-0.2.fc5 Fedora-Core, Kopete 0.12.3 a modem EDIMAX AR-7084gB. Děkuji, Kelbich Jan

    Odpovědi

    vencour avatar 26.10.2008 06:54 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co může být příčinou nefunkčnosti ICQ ?

    Když zmiňujete licq, tak v něm je něco jako "network window" (síťový záznam), co v něm máte za komunikaci?

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    26.10.2008 12:53 Kelbich Jan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co může být příčinou nefunkčnosti ICQ ?
    Po spuštění Licq jsem tam našel toto :
    12:48:52: [INI] Qt GUI configuration.
    12:48:52: [INI] Geometry configuration (1042, 30) (630 x 958)
    12:48:53: [INI] Applying basic-ncb skin.
    12:48:53: [SRV] Requesting logon (#7710)...
    12:48:53: [SRV] Connecting to login server.
    12:48:53: [SRV] Resolving login.icq.com port 5190...
    12:48:53: [SRV] ICQ server found at 205.188.153.121:5190.
    12:48:53: [SRV] Opening socket to server.
    12:48:54: [SRV] Authenticated. Connecting to 205.188.7.230 port 5190.
    12:48:54: [SRV] Resolving 205.188.7.230 port 5190...
    12:48:54: [SRV] ICQ server found at 205.188.7.230:5190.
    12:48:54: [SRV] Opening socket to server.
    12:48:54: [SRV] Server says he's ready.
    12:48:54: [SRV] Sending our channel capability list...
    12:48:54: [SRV] Requesting rate info...
    12:48:54: [SRV] Server sent us channel capability list (ignoring).
    12:48:54: [SRV] Requesting location rights.
    12:48:54: [SRV] Requesting contact list rights.
    12:48:54: [SRV] Requesting server contact list rights.
    12:48:54: [SRV] Requesting Instant Messaging rights.
    12:48:54: [SRV] Requesting BOS rights.
    12:48:54: [SRV] Unknown Service Family Subtype: 0013
    12:48:54: [SRV] Server sent us rate information.
    12:48:54: [SRV] Setting ICQ Instant Messaging Mode.
    12:48:54: [SRV] Sending capability settings (?)
    12:48:54: [SRV] Changing status to Online (#27946)...
    12:48:54: [SRV] Sending client ready...
    12:48:54: [SRV] Sending offline message request...
    12:48:54: [SRV] Got Name Info from Server
    12:48:54: [SRV] UIN: 324146229 level: 0000 Class: 000b
    12:48:54: [SRV] Server says we are at 213.29.233.76.
    12:48:54: [SRV] Server says we're now: Online
    12:48:54: [SRV] Received rights for Location Services.
    12:48:54: [SRV] Received rights for Contact List..
    12:48:54: [SRV] Updating contact list (#27950)...
    12:48:54: [SRV] Received rights for Instant Messaging..
    12:48:54: [SRV] Received BOS rights.
    12:48:54: [SRV] Server granted Server Contact List.
    12:48:54: [SRV] Requesting Server Contact List.
    12:48:55: [SRV] End of Offline messages (nId: 0200).
    12:48:55: [SRV] Unknown Buddy Family Subtype: 0001
    12:48:55: [SRV] Received contact list.
    12:48:55: [SRV] Got Privacy Setting.
    12:48:55: [WRN] Group General already on list.
    12:48:55: [SRV] Activate server contact list.
    12:48:55: [SRV] Got Name Info from Server
    12:48:55: [SRV] UIN: 324146229 level: 0000 Class: 000b
    12:48:55: [SRV] Server says we are at 213.29.233.76.
    12:48:55: [SRV] Server says we're now: Online
    12:48:55: [SRV] Unknown Buddy Family Subtype: 000a
    12:48:55: [SRV] Unknown Buddy Family Subtype: 000a
    
    Kelbich Jan

    27.10.2008 10:59 Robbie | skóre: 21 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co může být příčinou nefunkčnosti ICQ ?
    Zkusil bych nasledujici upravu v ~/.kde/share/config/kopeterc a zmente/přidejte sekci
     [ICQVersion] 
     Build=0x17AB ClientId=0x010A 
     ClientString=ICQ Client 
     Country=cs 
     Lang=cs
     Major=0x0006 
     Minor=0x0000 
     Other=0x00007535 
     Point=0x0000
    
    frEon avatar 26.10.2008 08:12 frEon | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co může být příčinou nefunkčnosti ICQ ?
    doporucil bych jako prvni updateovat kopete na posledni verzi.
    Talking about music is like dancing to architecture.
    Darth Phantom avatar 26.10.2008 17:25 Darth Phantom | skóre: 18 | blog: Kelvin_Fitnick | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co může být příčinou nefunkčnosti ICQ ?
    Příčinou toho bude hlavně to, že se čas od času mění záměrně ICQ protokol a vy máte přece jenom už starší distribuci a hlavně kopete s licq. Příčinu bych viděl určitě tady.
    Tahle patička nemá hlavu ani patu
    Toman avatar 26.10.2008 17:36 Toman | skóre: 29 | blog: Tomanův blog | Kostelec nad Orlicí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co může být příčinou nefunkčnosti ICQ ?
    Presdne tak, pricina nefunkcnosti ICQ je samotne ICQ :-)
    27.10.2008 08:40 Smajchl | skóre: 39 | blog: Drzy_Nazory | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co může být příčinou nefunkčnosti ICQ ?
    Bohuzel ICQ pouziva kazdy :-) Taky ho nemam rad...
    My máme všechno co chcem, my máme dobrou náladu!
    27.10.2008 08:51 hysterix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co může být příčinou nefunkčnosti ICQ ?
    Ja ho nepouzivam. Ani jiny IM. Dovoluje to venovat se dulezitym vecem s odpovidajicim nasazenim a taky to setri dost casu.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.