Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
emerge -av ...
, tak ti to ukáže u každýho ebuildu useflagy a ktery se použijou a který ne. A ještě to bude čekat až to odsouhlasíš (Ano/Ne).
jestli ti to pomůže, dám sem svoje USE:
USE="-gnome kde qt qt3 qt4 X -dvd -dvdr -cdr dv -dvb ieee1394 -matrox nvidia -scanner -v4l vcd -wifi xv -bluetooth vorbis lame ogg flac mp3 mp2 aac amr wma a52 mad x268 x264 mp4 xvid mjpeg mpeg win32codecs encode quicktime real vidix theora ffmpeg sdl nls slang jpeg png tiff gif wmf svg smp mng truetype exif -acl hal alsa acpi -apm dri -esd -gps -ipv6 -jack -xinerama opengl samba ftp apache2 php mysql cups threads icq jabber -aim -yahoo -msn -oscar bzip2 7zip zip firefox lm_sensors ncurses pdf xine java javascript nsplugin -python iproute2 -amazon -examples unicode mmx sse sse2"
emerge -av --depclean do druhýho terminálu: si všechny tyhle balíky zkontroluj, jestli na nich něco nezávisí: equery depends nazevbaliku a potom se ještě podívej, jestli ty balíky nejsou samy o sobě k něčemu potřeba - to chce prostě trochu emerge -S balik a trochu rozhodování... kdyžtak kdybys potřeboval poradit, napiš na theslayer@isgeek.info nebo 337683685, poradím :) a potom emerge -C balik1 balik2 balik3 ... balikn balik1 až balikn jsou všechny balíky, na kterých nic nezávisíJinak ten depclean sem mockrát nedělal, jen asi dvakrát a to už dávno, takže si nejsem jistej jestli v tom můžou bejt nějaký důležitý balíky. A ohledně vyhledávání v portage pokud neznáš radím portage-utils/eix - je rychlejší, jenom potom místo emerge --sync synchronizuješ přes eix-sync... :) PS: ten poddotaz jsi měl položit spíš do novýho dotazu, je to kvůli tomu, aby se dobře hledal dalším návštěvníkům :)
Tiskni
Sdílej: