Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Být vámi, tak bych je určitě otestoval -- viz třeba Memtest86 . Jinak: Jestli jsou ty paměti různých značek, tak by zakopaný pes mohl být v tom.
Zapojím ty dvě z toho páru dohromady a mám jen gigaAha, takže deska je nepodporuje.
tj. jede jen jedna.Právě že jedou oboje. Akorát tím, jak se bloky překrývají a jedna je pomalejší, tak nejsou synchronní, tudíž to padá na držku. Zkus si pohrát s nastavením banek v BIOSu. Jestli máš v manuálu k desce napsáno, že tyto paměti jsou podporované, pak to půjde nastavit. Jak jsi vůbec zjistil, že jsou podporované? Moje domácí deska třeba chtěla jen jednostranný, který byly o nulu dražší…
zcat /proc/config.gz | grep CONFIG_HIGHMEMpak sem napis co ti prikaz vypsal, at vime zda je to opravdu tim.
cat /boot/config-2.6.24-1-486 |grep CONFIG_HIGHMEM
dává:
# CONFIG_HIGHMEM4G is not set # CONFIG_HIGHMEM64G is not set
cat /boot/config-2.6.24-1-486 |grep HIGHMEM
dává ale stále
CONFIG_NOHIGHMEM=y # CONFIG_HIGHMEM4G is not set # CONFIG_HIGHMEM64G is not setJak je to možné?
cat /boot/config-2.6.26-1-686 |grep HIGHMEM
# CONFIG_NOHIGHMEM is not set CONFIG_HIGHMEM4G=y # CONFIG_HIGHMEM64G is not set CONFIG_HIGHMEM=y # CONFIG_DEBUG_HIGHMEM is not set
config
u obou verzí).
Co se celého problému týče, řekl bych, že problém bude v hardwaru, že se ty paměti mezi sebou prostě neshodnou - u staršího hardwaru to IIRC nebylo nic neobvyklého.
The mainboard provides 3 slots for 184-pin DDR SDRAM DIMM (Double In-Line Memory Module) modules and supports the memory size up to 3GB. You can install PC3200/DDR400, PC2700/DDR333, PC2100/ DDR266 or PC1600/DDR200 modules on the DDR DIMM slots. Please note that the mainboard supports only one DDR400 DIMM.
Tiskni
Sdílej: