abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:00 | Humor

    OpenChaos.dev je 'samovolně se vyvíjející open source projekt' s nedefinovaným cílem. Každý týden mohou lidé hlasovat o návrzích (pull requestech), přičemž vítězný návrh se integruje do kódu projektu (repozitář na GitHubu). Hlasováním je možné změnit téměř vše, včetně tohoto pravidla. Hlasování končí vždy v neděli v 9:00 UTC.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 1
    dnes 03:00 | Nová verze

    Byl vydán Debian 13.3, tj. třetí opravná verze Debianu 13 s kódovým názvem Trixie a Debian 12.13, tj. třináctá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 13 a Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:00 | Komunita

    Na stránkách Evropské komise, na portálu Podělte se o svůj názor, se lze do 3. února podělit o názor k iniciativě Evropské otevřené digitální ekosystémy řešící přístup EU k otevřenému softwaru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    9.1. 19:44 | Zajímavý software

    Společnost Kagi stojící za stejnojmenným placeným vyhledávačem vydala (𝕏) alfa verzi linuxové verze (flatpak) svého proprietárního webového prohlížeče Orion.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    9.1. 19:11 | IT novinky

    Firma Bose se po tlaku uživatelů rozhodla, že otevře API svých chytrých reproduktorů SoundTouch, což umožní pokračovat v jejich používání i po plánovaném ukončení podpory v letošním roce. Pro ovládání také bude stále možné využívat oficiální aplikaci, ale už pouze lokálně bez cloudových služeb. Dokumentace API dostupná zde (soubor PDF).

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 2
    9.1. 14:22 | Zajímavý článek

    Jiří Eischmann se v příspěvku na svém blogu rozepsal o open source AdGuard Home jako domácí ochraně nejen před reklamou. Adguard Home není plnohodnotným DNS resolverem, funguje jako DNS forwarder s možností filtrování. To znamená, že když přijme DNS dotaz, sám na něj neodpoví, ale přepošle ho na vybraný DNS server a odpovědi zpracovává a filtruje dle nastavených pravidel a následně posílá zpět klientům. Dá se tedy používat k blokování reklamy a škodlivých stránek a k rodičovské kontrole na úrovni DNS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    9.1. 03:33 | Zajímavý software

    AI Claude Code od Anthropicu lépe rozumí frameworku Nette, tj. open source frameworku pro tvorbu webových aplikací v PHP. David Grudl napsal plugin Nette pro Claude Code.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    9.1. 00:11 | Nová verze

    Byla vydána prosincová aktualizace aneb nová verze 1.108 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.108 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.1. 20:44 | IT novinky

    Na lasvegaském veletrhu elektroniky CES byl předveden prototyp notebooku chlazeného pomocí plazmových aktuátorů (DBD). Ačkoliv se nejedná o první nápad svého druhu, nepochybně to je první ukázka praktického použití tohoto způsobu chlazení v běžné elektronice. Co činí plazmové chladící akční členy technologickou výzvou je především vysoká produkce jedovatého ozonu, tu se prý podařilo firmě YPlasma zredukovat dielektrickou

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 14
    8.1. 16:33 | Zajímavý projekt

    Patchouli je open source implementace EMR grafického tabletu (polohovací zařízení). Projekt je hostován na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (7%)
     (4%)
     (0%)
     (9%)
     (21%)
     (4%)
     (5%)
     (3%)
     (10%)
     (50%)
    Celkem 360 hlasů
     Komentářů: 8, poslední včera 23:18
    Rozcestník

    Dotaz: Asterisk - konfigurace

    3.12.2008 08:13 ok2zar | skóre: 19
    Asterisk - konfigurace
    Přečteno: 1416×

    Dobry den,

    nechal jsem se inspirovat ctyrdilnym serialem tady na Abicku a podle www.abclinuxu.cz/clanky/site/asterisk-voip-ustredna-2-konfigurace se jal Asterisk konfigurovat. Pro zacatek jsem pouzil ty same konfiguraky, co uvadel autor clanku. Pro uplnost dodam, ze jsem nejdrive zkusil asterisk 1.4.2 a pak 1.6.0.1 a v obou pripadech rucne compiloval. Nastavil jsem si i na zkousku registraci jednoho sveho SIP cisla u 802.cz Prekvapeni nastalo, kdyz jsem si v konzoli chtel prohlednout, zda je ono cislo registrovano. Asterisk na me sproste vyplivne hlasku, ze prikaz "sip show...." nezna a basta. Tak jsem koukal na internetu a nasel jsem nejakou diskusi, kde nekdo nekomu radi, ze musi zavest moduly pro SIP a pak to jede. Snadna opoved, ale kam nadefinovat, ktere moduly se maji zavadet? To se mi jiz nepodarilo zjistit. Koukal jsem i do ukazkovych konfiguraku, ale ze bych tam neco videl.....

    No  a posledni, co by mne zajimalo, jak se ma chovat webove rozhrani. Jedine, ceho jsem dosahl, bylo zobrazeni systemovych informaci, ale po nejakem "konfigurovatku" ani potuchy. Jsem zastance konfigurace pres editor, ale klikatko se hodi, jako voditko, kdyz clovek tape.

    Takze bych se rad optal, kde a co napsat, aby mi chodila podpora SIPu. Omlouvam se za trapny dotaz, ale za celou nocni smenu jsem se k nicemu kloudnemu nedopracoval.

    Odpovědi

    3.12.2008 21:32 pee
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asterisk - konfigurace

    asterisk -r

    sip show registry

     

    opravdu nefunguje?

    3.12.2008 23:57 ok2zar | skóre: 19
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asterisk - konfigurace

    Je to mozna divne, ale jak jsem psal, tak po zadani tohoto prikazu mi to vynada, ze to nezna. Takze jsem uvizl na mrtvem bode :-(

    4.12.2008 00:25 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asterisk - konfigurace
    Modul pro SIP nahraný máte (konfigurák modules.conf) a správně nastavený SIP (čísla portů apod.) v sip.conf také?
    4.12.2008 10:58 ok2zar | skóre: 19
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asterisk - konfigurace

    Dekuji za konstruktivni odpoved. Tedy kamarad tady videl muj plac a poslal mi maila prave s tim, ze mam kouknout do modules.conf Velice se stydim, ale pri svoji horlivosti jsem tento soubor naprosto spolehlive prehlizel. "sip show ....." uz vypisuje informace. Takze az vecer prujdu domu, zkusim si pripojit HW telefon a zkusim, zda lze volat vramci PBX, ven, zda se do dovolat i dovnitr, atp...

    Tedy s nejvetsi pravdepodobnosti tady budu asi jeste zadonit nejake rady ohledne konfigurace smerovani hovoru, ale pro ted je dulezite, ze se mohu odpichnout dale.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.