Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Dobry den,
jak mam nastavit SpamAssassin aby automaticky mazal prichozi postu kterou oznaci za SPAM aniz by ji dorucil uzivatelum.
SPAM oznaci jako [SPAM***] [SPAM**] [SPAM*] potreboval bych zminene tri urovne spamu mazat a maily oznacene [SPAM] dale dorucovat.
Prosim o pomoc co s tim.
Predem mnohokrate dekuji.
Tonic
Řešení dotazu:
Ahoj,
spamassassin je na kontrolu mailu, k mazani nebo trideni budes uset pouzit neco jineho, to zalezi na tom jak mas udelane filtrovani zprav.
Zkus trochu popsat svoji konfiguraci.
tak tak, já na mazání používám amavis
Bezim na Fedore 9
Pouzivam Postfix nad nim Clamav jako kontrolu antiviru a Spamassassin jako kontrolu SPAMu
Mam nainstalovat a nakofigurovat Amavis nebo pouzit tady zmineny maildrop ??
Nemam zkusenosti z konfiguraci ani jednoho zmineho, ale pokud je k tomu rozumne HOWTO, tak by to nemel byt az takovy problem.
Ahoj,
pokus zacinas od nuly tak se podivej na Mailscanner, zasah do konfigurace postfixu je minimalni a ma mnohem jednodussi konfiguraci nez amavis.
Nevim jak je to v posledni verzi Mailscanneru, ale dle tohoto threadu se mi do toho nechce.
potrebuji pouze vyresit mazani tech jiz oznacenych mailu.
To vlakno je z roku 2005. Mailscanner pres HOLD je v pohode.
Presne tak, fronta HOLD byla pridana do postfixu presne pro mailscanner, takze je ted bez problemu. Uz nekolik let ho pouzivam na vic jak 12 slusne zatizenych mailserverech ( kolem 5000 schranek) a jediny problem co se obcas vyskytne je s clamav antivirem. Obcas se asi po aktualizaci poskodi databaze viru a musim ji rucne smazat a znovu stahnout, ale samotnu mailscanner je naprosto bez problemu.
Diky
nainstaluji, pomuzete mi prosim s konfiguraci ?
Nainstalovano,
jak s konfiguraci ?
jeste sem po ni nepatral na netu, zatim nebylo moc casu.
Tak instalace neprobehla zcela korektne.
Cron hlasi chyby:
/etc/cron.hourly/check_MailScanner: Starting MailScanner...Can't locate Filesys/Df.pm in @INC (@INC contains: /usr/lib/MailScanner /usr/lib64/perl5/5.10.0/x86_64-linux-thread-multi /usr/lib/perl5/5.10.0 /usr/local/lib64/perl5/site_perl/5.10.0/x86_64-linux-thread-multi /usr/local/lib/perl5/site_perl/5.10.0 /usr/lib64/perl5/vendor_perl/5.10.0/x86_64-linux-thread-multi /usr/lib/perl5/vendor_perl/5.10.0 /usr/lib/perl5/vendor_perl /usr/local/lib/perl5/site_perl /usr/lib/perl5/site_perl/5.10.0 /usr/lib/perl5/site_perl . /usr/lib/MailScanner) at /usr/sbin/MailScanner line 67. BEGIN failed--compilation aborted at /usr/sbin/MailScanner line 67. Failed.
Vsechny vyse uvedene cesty ale existuji. Nejsem z toho moudry.
Ahoj,
chybi ti nektere perlovske zavislosti v tomhle pripade konkretne "Filesys/Df.pm", ale bude toho vic Mailscanner ma tech zavislosti opravdu hodne. Jak jsi to instaloval? Mas dve moznosti, bud sezenes rpm balicek pro fedoru, ten mozna najdes v nekterem neoficialnim repozitari (rpmforge, dag, nevim presne s Fedorou jsem uz dlouho nedelal) a nebo stahnes primo ze stranek Mailscanneru http://www.mailscanner.info/downloads.html#stable , tim by se ti mely doinstalovat i vsechny potrebne perlovske moduly.
maildrop
Z pozice administrátora bych si v žádném případě nedovolil svévolně mazat jakýkoliv email. Pokud chceš implementovat mazání spamů, tak ale nech na uživateli ať si takovou funkci zapne sám. Automaticky jim můžeš ty spamy třeba doručovat do spam složky, ale určitě je nemaž. Stejně je ale nejlepším řešením zjevné spamy vůbec na server nepřijímat...
Tiskni
Sdílej: