19. ledna 2038 přeteče hodnota time_t na 32bitových systémech, na vyřešení problému roku 2038 (Y2K38) tedy zbývá 13 let. Např. Debian v uplynulém roce přešel na 64bitový čas. Bernhard Wiedemann z openSUSE sdílí chyby v sestavení rozšířeného softwaru.
Byla vydána druhá opravná verze 21.2 v dubnu loňského roku vydané verze 21 multimediálního centra Kodi (dříve XBMC, Wikipedie) s kódovým označením Omega.
TikTok ve Spojených státech v sobotu večer místního času přerušil činnost. Uživatelé čínskou firmou vlastněné sociální sítě dostali zprávu, že aplikaci kvůli zákazu nelze používat. TikTok je momentálně nedostupný v obchodech s aplikacemi Google Play a App Store. Podle zákona přijatého loni a potvrzeného v pátek soudem měla platforma do dneška přerušit spojení se svou mateřskou společností ByteDance, která sídlí v Číně, nebo činnost v
… více »Wings 3D, tj. open source 3D modelovací program naprogramovaný v programovacím jazyce Erlang zaměřený na modelování pomocí subdivision a inspirovaný programy Nendo a Mirai od Izware, byl vydán v nové opravné verzi 2.4.1. Ke stažení již také ve formátu Flatpak z Flathubu.
Webový prohlížeč Dillo byl vydán ve verzi 3.2.0. Přidává podporu vzorců v SVG, obrázků ve WebP, změny velikosti stránky či možností posouvání. Nedávno oslavil 25. výročí vzniku.
Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Dobry den,
jak mam nastavit SpamAssassin aby automaticky mazal prichozi postu kterou oznaci za SPAM aniz by ji dorucil uzivatelum.
SPAM oznaci jako [SPAM***] [SPAM**] [SPAM*] potreboval bych zminene tri urovne spamu mazat a maily oznacene [SPAM] dale dorucovat.
Prosim o pomoc co s tim.
Predem mnohokrate dekuji.
Tonic
Řešení dotazu:
Ahoj,
spamassassin je na kontrolu mailu, k mazani nebo trideni budes uset pouzit neco jineho, to zalezi na tom jak mas udelane filtrovani zprav.
Zkus trochu popsat svoji konfiguraci.
tak tak, já na mazání používám amavis
Bezim na Fedore 9
Pouzivam Postfix nad nim Clamav jako kontrolu antiviru a Spamassassin jako kontrolu SPAMu
Mam nainstalovat a nakofigurovat Amavis nebo pouzit tady zmineny maildrop ??
Nemam zkusenosti z konfiguraci ani jednoho zmineho, ale pokud je k tomu rozumne HOWTO, tak by to nemel byt az takovy problem.
Ahoj,
pokus zacinas od nuly tak se podivej na Mailscanner, zasah do konfigurace postfixu je minimalni a ma mnohem jednodussi konfiguraci nez amavis.
Nevim jak je to v posledni verzi Mailscanneru, ale dle tohoto threadu se mi do toho nechce.
potrebuji pouze vyresit mazani tech jiz oznacenych mailu.
To vlakno je z roku 2005. Mailscanner pres HOLD je v pohode.
Presne tak, fronta HOLD byla pridana do postfixu presne pro mailscanner, takze je ted bez problemu. Uz nekolik let ho pouzivam na vic jak 12 slusne zatizenych mailserverech ( kolem 5000 schranek) a jediny problem co se obcas vyskytne je s clamav antivirem. Obcas se asi po aktualizaci poskodi databaze viru a musim ji rucne smazat a znovu stahnout, ale samotnu mailscanner je naprosto bez problemu.
Diky
nainstaluji, pomuzete mi prosim s konfiguraci ?
Nainstalovano,
jak s konfiguraci ?
jeste sem po ni nepatral na netu, zatim nebylo moc casu.
Tak instalace neprobehla zcela korektne.
Cron hlasi chyby:
/etc/cron.hourly/check_MailScanner: Starting MailScanner...Can't locate Filesys/Df.pm in @INC (@INC contains: /usr/lib/MailScanner /usr/lib64/perl5/5.10.0/x86_64-linux-thread-multi /usr/lib/perl5/5.10.0 /usr/local/lib64/perl5/site_perl/5.10.0/x86_64-linux-thread-multi /usr/local/lib/perl5/site_perl/5.10.0 /usr/lib64/perl5/vendor_perl/5.10.0/x86_64-linux-thread-multi /usr/lib/perl5/vendor_perl/5.10.0 /usr/lib/perl5/vendor_perl /usr/local/lib/perl5/site_perl /usr/lib/perl5/site_perl/5.10.0 /usr/lib/perl5/site_perl . /usr/lib/MailScanner) at /usr/sbin/MailScanner line 67. BEGIN failed--compilation aborted at /usr/sbin/MailScanner line 67. Failed.
Vsechny vyse uvedene cesty ale existuji. Nejsem z toho moudry.
Ahoj,
chybi ti nektere perlovske zavislosti v tomhle pripade konkretne "Filesys/Df.pm", ale bude toho vic Mailscanner ma tech zavislosti opravdu hodne. Jak jsi to instaloval? Mas dve moznosti, bud sezenes rpm balicek pro fedoru, ten mozna najdes v nekterem neoficialnim repozitari (rpmforge, dag, nevim presne s Fedorou jsem uz dlouho nedelal) a nebo stahnes primo ze stranek Mailscanneru http://www.mailscanner.info/downloads.html#stable , tim by se ti mely doinstalovat i vsechny potrebne perlovske moduly.
maildrop
Z pozice administrátora bych si v žádném případě nedovolil svévolně mazat jakýkoliv email. Pokud chceš implementovat mazání spamů, tak ale nech na uživateli ať si takovou funkci zapne sám. Automaticky jim můžeš ty spamy třeba doručovat do spam složky, ale určitě je nemaž. Stejně je ale nejlepším řešením zjevné spamy vůbec na server nepřijímat...
Tiskni Sdílej: