Na vývojářské konferenci Applu WWDC23 byla představena řada novinek (cz): brýle Apple Vision Pro, MacBook Air 15” s čipem M2, Mac Studio s čipem M2 Max nebo M2 Ultra, Mac Pro s čipem M2 Ultra, iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10, …
Chystá se poslední jarní Virtuální Bastlírna. Nachystejte si ledové kávy, mojita a vodní chladiče a pojďte se se strahovskými bastlíři pobavit o technice a bastlení! Ptáte se, co mají bastlíři za novinky? Například se ukázalo, že OLED s SSD1306 ve skutečnosti nejsou nutně jen černobílé. Vyšla také nová verze KiCADu včetně betaverze pluginu pro tvorbu databázových knihoven pro KiCAD v InvenTree a na internetu se objevil USB
… více »6. červen je dnem za skutečný internet (neboli Světový den IPv6). Již tradiční příležitost urgovat svého ISP, kdy zavede do sítě IPv6, ale také příležitost šířit osvětu i mezi netechnické uživatele. V současnosti má IPv6 v ČR jen cca 20 % uživatelů (podle statistik společností Akamai a Google).
Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí Maker Faire Prague 2023 proběhne o víkendu 10. a 11. června na Výstavišti Praha.
Byla vydána verze 8.18 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Projekty Blink a Blinkenlights dospěly do verze 1.0. Jedná se o x86-64-linux emulátor a jeho TUI nadstavbu sloužící jako debugger. Blink je v porovnání s qemu-x86_64 menší a rychlejší.
Bylo potvrzeno, že Debian 12 s kódovým jménem Bookworm vyjde v tuto sobotu 10. června.
Byla vydána nová verze 2023.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Zdůraznit lze předpřipravené obrazy pro Hyper-V nebo to, že ve výchozím prostředí Xfce bylo PulseAudio nahrazeno multimediálním serverem PipeWire.
Tento týden byla vydána nová verze 1.52 webového prohlížeče Brave (Wikipedie, GitHub). Postavena je na Chromiu 114. Z novinek lze vypíchnout možnost povolit vertikální karty (vertical tabs). Také bylo představeno Brave Search API k vyhledávači Brave Search.
Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
Dobry den,
jak mam nastavit SpamAssassin aby automaticky mazal prichozi postu kterou oznaci za SPAM aniz by ji dorucil uzivatelum.
SPAM oznaci jako [SPAM***] [SPAM**] [SPAM*] potreboval bych zminene tri urovne spamu mazat a maily oznacene [SPAM] dale dorucovat.
Prosim o pomoc co s tim.
Predem mnohokrate dekuji.
Tonic
Řešení dotazu:
Ahoj,
spamassassin je na kontrolu mailu, k mazani nebo trideni budes uset pouzit neco jineho, to zalezi na tom jak mas udelane filtrovani zprav.
Zkus trochu popsat svoji konfiguraci.
tak tak, já na mazání používám amavis
Bezim na Fedore 9
Pouzivam Postfix nad nim Clamav jako kontrolu antiviru a Spamassassin jako kontrolu SPAMu
Mam nainstalovat a nakofigurovat Amavis nebo pouzit tady zmineny maildrop ??
Nemam zkusenosti z konfiguraci ani jednoho zmineho, ale pokud je k tomu rozumne HOWTO, tak by to nemel byt az takovy problem.
Ahoj,
pokus zacinas od nuly tak se podivej na Mailscanner, zasah do konfigurace postfixu je minimalni a ma mnohem jednodussi konfiguraci nez amavis.
Nevim jak je to v posledni verzi Mailscanneru, ale dle tohoto threadu se mi do toho nechce.
potrebuji pouze vyresit mazani tech jiz oznacenych mailu.
To vlakno je z roku 2005. Mailscanner pres HOLD je v pohode.
Presne tak, fronta HOLD byla pridana do postfixu presne pro mailscanner, takze je ted bez problemu. Uz nekolik let ho pouzivam na vic jak 12 slusne zatizenych mailserverech ( kolem 5000 schranek) a jediny problem co se obcas vyskytne je s clamav antivirem. Obcas se asi po aktualizaci poskodi databaze viru a musim ji rucne smazat a znovu stahnout, ale samotnu mailscanner je naprosto bez problemu.
Diky
nainstaluji, pomuzete mi prosim s konfiguraci ?
Nainstalovano,
jak s konfiguraci ?
jeste sem po ni nepatral na netu, zatim nebylo moc casu.
Tak instalace neprobehla zcela korektne.
Cron hlasi chyby:
/etc/cron.hourly/check_MailScanner: Starting MailScanner...Can't locate Filesys/Df.pm in @INC (@INC contains: /usr/lib/MailScanner /usr/lib64/perl5/5.10.0/x86_64-linux-thread-multi /usr/lib/perl5/5.10.0 /usr/local/lib64/perl5/site_perl/5.10.0/x86_64-linux-thread-multi /usr/local/lib/perl5/site_perl/5.10.0 /usr/lib64/perl5/vendor_perl/5.10.0/x86_64-linux-thread-multi /usr/lib/perl5/vendor_perl/5.10.0 /usr/lib/perl5/vendor_perl /usr/local/lib/perl5/site_perl /usr/lib/perl5/site_perl/5.10.0 /usr/lib/perl5/site_perl . /usr/lib/MailScanner) at /usr/sbin/MailScanner line 67. BEGIN failed--compilation aborted at /usr/sbin/MailScanner line 67. Failed.
Vsechny vyse uvedene cesty ale existuji. Nejsem z toho moudry.
Ahoj,
chybi ti nektere perlovske zavislosti v tomhle pripade konkretne "Filesys/Df.pm", ale bude toho vic Mailscanner ma tech zavislosti opravdu hodne. Jak jsi to instaloval? Mas dve moznosti, bud sezenes rpm balicek pro fedoru, ten mozna najdes v nekterem neoficialnim repozitari (rpmforge, dag, nevim presne s Fedorou jsem uz dlouho nedelal) a nebo stahnes primo ze stranek Mailscanneru http://www.mailscanner.info/downloads.html#stable , tim by se ti mely doinstalovat i vsechny potrebne perlovske moduly.
maildrop
Z pozice administrátora bych si v žádném případě nedovolil svévolně mazat jakýkoliv email. Pokud chceš implementovat mazání spamů, tak ale nech na uživateli ať si takovou funkci zapne sám. Automaticky jim můžeš ty spamy třeba doručovat do spam složky, ale určitě je nemaž. Stejně je ale nejlepším řešením zjevné spamy vůbec na server nepřijímat...
Tiskni
Sdílej: