Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Dobry den,
jak mam nastavit SpamAssassin aby automaticky mazal prichozi postu kterou oznaci za SPAM aniz by ji dorucil uzivatelum.
SPAM oznaci jako [SPAM***] [SPAM**] [SPAM*] potreboval bych zminene tri urovne spamu mazat a maily oznacene [SPAM] dale dorucovat.
Prosim o pomoc co s tim.
Predem mnohokrate dekuji.
Tonic
Řešení dotazu:
Ahoj,
spamassassin je na kontrolu mailu, k mazani nebo trideni budes uset pouzit neco jineho, to zalezi na tom jak mas udelane filtrovani zprav.
Zkus trochu popsat svoji konfiguraci.
tak tak, já na mazání používám amavis
Bezim na Fedore 9
Pouzivam Postfix nad nim Clamav jako kontrolu antiviru a Spamassassin jako kontrolu SPAMu
Mam nainstalovat a nakofigurovat Amavis nebo pouzit tady zmineny maildrop ??
Nemam zkusenosti z konfiguraci ani jednoho zmineho, ale pokud je k tomu rozumne HOWTO, tak by to nemel byt az takovy problem.
Ahoj,
pokus zacinas od nuly tak se podivej na Mailscanner, zasah do konfigurace postfixu je minimalni a ma mnohem jednodussi konfiguraci nez amavis.
Nevim jak je to v posledni verzi Mailscanneru, ale dle tohoto threadu se mi do toho nechce.
potrebuji pouze vyresit mazani tech jiz oznacenych mailu.
To vlakno je z roku 2005. Mailscanner pres HOLD je v pohode.
Presne tak, fronta HOLD byla pridana do postfixu presne pro mailscanner, takze je ted bez problemu. Uz nekolik let ho pouzivam na vic jak 12 slusne zatizenych mailserverech ( kolem 5000 schranek) a jediny problem co se obcas vyskytne je s clamav antivirem. Obcas se asi po aktualizaci poskodi databaze viru a musim ji rucne smazat a znovu stahnout, ale samotnu mailscanner je naprosto bez problemu.
Diky
nainstaluji, pomuzete mi prosim s konfiguraci ?
Nainstalovano,
jak s konfiguraci ?
jeste sem po ni nepatral na netu, zatim nebylo moc casu.
Tak instalace neprobehla zcela korektne.
Cron hlasi chyby:
/etc/cron.hourly/check_MailScanner: Starting MailScanner...Can't locate Filesys/Df.pm in @INC (@INC contains: /usr/lib/MailScanner /usr/lib64/perl5/5.10.0/x86_64-linux-thread-multi /usr/lib/perl5/5.10.0 /usr/local/lib64/perl5/site_perl/5.10.0/x86_64-linux-thread-multi /usr/local/lib/perl5/site_perl/5.10.0 /usr/lib64/perl5/vendor_perl/5.10.0/x86_64-linux-thread-multi /usr/lib/perl5/vendor_perl/5.10.0 /usr/lib/perl5/vendor_perl /usr/local/lib/perl5/site_perl /usr/lib/perl5/site_perl/5.10.0 /usr/lib/perl5/site_perl . /usr/lib/MailScanner) at /usr/sbin/MailScanner line 67. BEGIN failed--compilation aborted at /usr/sbin/MailScanner line 67. Failed.
Vsechny vyse uvedene cesty ale existuji. Nejsem z toho moudry.
Ahoj,
chybi ti nektere perlovske zavislosti v tomhle pripade konkretne "Filesys/Df.pm", ale bude toho vic Mailscanner ma tech zavislosti opravdu hodne. Jak jsi to instaloval? Mas dve moznosti, bud sezenes rpm balicek pro fedoru, ten mozna najdes v nekterem neoficialnim repozitari (rpmforge, dag, nevim presne s Fedorou jsem uz dlouho nedelal) a nebo stahnes primo ze stranek Mailscanneru http://www.mailscanner.info/downloads.html#stable , tim by se ti mely doinstalovat i vsechny potrebne perlovske moduly.
maildrop
Z pozice administrátora bych si v žádném případě nedovolil svévolně mazat jakýkoliv email. Pokud chceš implementovat mazání spamů, tak ale nech na uživateli ať si takovou funkci zapne sám. Automaticky jim můžeš ty spamy třeba doručovat do spam složky, ale určitě je nemaž. Stejně je ale nejlepším řešením zjevné spamy vůbec na server nepřijímat...
Tiskni
Sdílej: