Zero Day Initiative zveřejnila informace o 6 bezpečnostních chybách (1, 2, 3, 4, 5, 6) v MTA Exim. Nejvážnější z nich CVE-2023-42115 má CVSS 9.8. Na opravě chyb se pracuje.
Knihovna libvpx byla vydána ve verzi 1.13.1. Řešena je kritická bezpečnostní chyba CVE-2023-5217 (heap buffer overflow in vp8 encoding). Chyba je již opravena také v Chrome / Chromium 117.0.5938.132 a Firefoxu 118.0.1.
Balíček kmod s nástroji pro práci s linuxovými moduly byl vydán ve verzi 31. Nově umí modprobe zavést modul nacházející se v libovolném adresáři (# modprobe ./drivers/gpu/drm/i915/i915.ko).
Adventura Trüberbrook je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 2. října.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.7.0. Z novinek lze vypíchnout podporu platformy AMD Van Gogh.
Richard Stallman v den oslav 40. výročí GNU oznámil, že má rakovinu (YouTube).
DIY trackball Ploopy má novou variantu Adept, na rozdíl od předchozích používá 44mm kouli, má symetrický tvar a šest tlačítek, snímač zůstává PMW-3360, novinkou je použití Raspberry Pi Pico, na kterém běží firmware QMK s podporou grafické konfigurační aplikace VIA. Předobjednávky jsou otevřeny za ceny 80-105 CAD.
Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.
zdravím a zároveň věřím, že mi dobrá duše pomůže.
Jde mi o vysílní reklamních spotů na TV. Vzhledem k tomu, že PC běží non-stop, nechtěl jsem použít HDD nicméně bych rád vyžil bootovací USB. Upozorňuji, že ve světě linuxu jsem absolutní nováček.
K tomuto účelu jsem zakoupil desku VIa Epia EX, která má podporu linuxu a TV výstup, a podporu bootavání z USB, později na netu jsem se dověděl, že ovladače od Via nejsou dostatečně funkční a lepší je použití ovladačů OPENCHROME (které mají taktéž podporu od Via) nainstaloval jsem tedy na bootavací USB linux - distribuci SLAX, a doufal jsem, že to nejhorší mám za sebou, omly a opak :)
USB a bootování z něj kupodivu funguje a taktéž kupodivu se mi zdařilo najít modul SLAXu s ovladači OPENCHROME a tyto zavést při každém spuštění linuxu.
Má otázka ovšem zní......jak a kde v linuxu zjistím, zda-li je ovladač zaveden správně a je používán? (něco jako ovládací panely ve win)
Jaký přehrávač je nejlepší pro tyto účely a umožňuje poslat obraz z na výstup TV-out a kde se tato možnost nastavuje?
Na tyto otázky se mi odpověď najít již nepodařilo, proto zkouším psát sem,
děkuji.
Zdravím a děkuji za odpověď. Bohužel, nemám tušení která bije :( lsmod mi zobrazi kilomert textu, nevím na co se zaměřit, vůbec. ve /var/log už je to lepší, tam není kilometr textu ale hned 10 km :) opravdu jsem v tom ztracen.
/etc/X11/xorg.conf mi pro zmenu pise, ze pristup je zamitnut, pritom jsem root
Tiskni
Sdílej: