Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Nedaří se mi rozchodit přihlášení na Raiffeisenbank (dříve Ebanka) ve Firefoxu 3. Firefox 2 je v pohodě, ale z trojky se mi to nedaří. Mám Ubuntu 8.10. Dík za radu.
Když se chci přihlásit pomocí internetového klíče, tak mi to skončí hláškou: "Soubor nelze otevřít. Přístup byl odepřen." Volal jsem na jejich technickou podporu a poradili mi, abych používal Firefox 2. Což pomohlo, tam to chodí, ale řešení mi přijde hloupý. Navíc chtěl bych používat jen verzi 3. Teď používám verzi 2 pro banku a verzi 3 pro to ostatní...
Me to dela stejne trable.. navic to nechce registrovat klice apod.. Me nakonec pomohlo updatovat Javu na posledne patch 10. (rikali to take na hotlinu). Me osobne to pripada naprosto zhovadile poskytovat sluzbu jen na poslednim patchi.. To je logicke, ze vznikne hromada neresitelnych problemu. Napriklad uzivatele s MS Javou nebo IBM, se muzou jit klouzat.. Ale na tom je postavena cela rada podnikovych aplikaci.. Po te co sem jim sdelil, ze zmenu provedli naprosto bez informovani (technicke specifikace) a nejsou schopni resit problem na beznem podnikovem pocitaci.. mi rekli (si nedelam kozy) at pouzivam sms. (RFB je celkem jedno ze ji platite za sluzbu ktera nefunguje..a ze mnoho lidi tim uvadej do problemu. Nikdy netusite kdy se ten jejich system znova rozkamaradi s Vasi puvodne funkcni konfiguraci, protoze je nekdo tupoun..). A jeste poznamku.. samotny update probehl dost zvlastne.. mel jsem patch 5 a ten se nejdrive zved na 7 a nahlasil, ze je Java updatovana a skoncil.. teprve po druhem spusteni dospel k nazoru, ze neni aktualni a stahnul desnej balik na patch 10.. laickeho uzivatele RFB home bankingu lituju..
Běží tam nějaký java applet sectro. Bohužel, dokud nebude java applet i na 64bit, tak to stejně nemůžu používat Zatím zůstávám u sms, protože to není chyba banky, že 64bit java applet není. A instalovat si 32bitový FF a natahat si nějaký balast do počítače se mi nechce.
Jinak jsem to nedávno FF3 zkoušel na x86 a fungovalo to.
Jak že nepodpíše? Čo je potom podpis?
Zdá sa mi to prehnané tvrdenie, nakoľko na podobnom mechanizme práve vyvíjame klientský applet, pomocou ktorého bude obsluha podpisovať súbory na odoslanie certifikátom uloženým v keystore OS. Ale vyvoláva sa práve z prehliadača.
Jen bych chtěl dodat, že ve Win to s Firefoxem 3 chodí.
No me to na jednom notasu s WIN a po prechodu z FF2 na FF3 chodilo. Ale na ostatnich strojich s cistym FF3 ani ranu.
A ted posledni 2 aktualizace FF3 to nejde ani na tom co to jelo.
Chyba stejna, RBanka mi na to rekla, ze to neni podporovany prohlizec a ani se neplanuje, ze by byl. Protoze od toho IE klice chteji postupne upustit, kvuli nevelkemu zajmu uzivatelu
Tiskni
Sdílej: