Wings 3D, tj. open source 3D modelovací program naprogramovaný v programovacím jazyce Erlang zaměřený na modelování pomocí subdivision a inspirovaný programy Nendo a Mirai od Izware, byl vydán v nové opravné verzi 2.4.1. Ke stažení již také ve formátu Flatpak z Flathubu.
Webový prohlížeč Dillo byl vydán ve verzi 3.2.0. Přidává podporu vzorců v SVG, obrázků ve WebP, změny velikosti stránky či možností posouvání. Nedávno oslavil 25. výročí vzniku.
Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Jsem dlouholetý uživatel Mandrivy a KDE3. Jenže nová Mandriva 2009.0 má moc chyb, a GNOME odfláknuté s chybami. Nepochybně se soustředili na KDE4, ale jak se říká, " Z h**** (čti KDE4) bič neupleteš".
Chci přejít z KDE na GNOME a hledám vhodné distro (MDV 2009 má v GNOME chyby). Ve virtualboxu zkouším Fedoru 10 a Ubuntu 8.10. Obě jsou to špičková distra, velmi se vyšvihli, před pár lety (no flame) jsem je považoval za podřadná
Otázka zní které. Fedora se mi zdá o chloupek lepší, ale chci si nechat poradit. Ale jen konkrétní chyby, co schází, postřehy. Díky.
Díky za spoustu reakcí. Vyzkouším Fedoru.
Pouze jsem se ptal na případné konkrétní chyby.
gentoo
Pečlivě jsem si přečetl váš příspěvek a po dlouhém zvažováním bych vám doporučil používání skotských střiku v kombinaci s nejakými antidepresivy. Možná pak nebude psát takové koniny.
Předpokládám, že Vám vadí kritika Vašeho fetiše KDE. Pokud KDE4 používáte jako většinna ňoumů k surfování po internetu a k prohlížení sbírky porno fotek, KDE4 Vám postačí, stačily by i Widle 95. Já ale programuji, furt něco zkouším, navíc mám ochrnutou ruku. Práce v KDE4 je pro mne utrpení.
PS. Možná vezmu Mandrivu na milost, KDE4 určitě NE.
Balíček s KDE3 se jmenuje task-kde3 a je v Contribu. 2009.0 je ale poslední verze Mandrivy, kde KDE3 bude.
O nějaké desktopové prostředí vůbec nejde. Ať si každý má co chce. Klidně masturbujte bez Xserveru, netrápí mě to. Jen to co píšete je k smíchu. Sice mě irituje váš oduševnílý názor kolem KDE 4 (proč v tom citím podobnost, ježíš ne, ale to je vaše věc. Co mě vytáčí a na co jsem reagoval je styl, kterým píšete celkově. Jako by nestačil nadpis topicu, už ten o vás vypovídá bohatě.
Tiskni Sdílej: