Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Po půl roce vývoje od vydání verze 44 bylo vydáno GNOME 45 s kódovým názvem Rīga. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube. Jednou z nejviditelnějších změn je odstranění tlačítka Činnosti (Activities) v levém horním rohu. Nově je tam indikátor ploch. Výchozím prohlížečem obrázků je nově Loupe, nahradil Eye of GNOME (eog). Novou aplikací pro práci s webovou kamerou je Snapshot, nahradil Cheese. Rozšíření GNOME Shellu fungující v předchozích verzích nejsou s verzí 45 kompatibilní.
Zdravím
Mám notebook. Touchpad funguje ale na hry sa moc nehodí, preto som si kúpil USB myš. ked ju však zasuniem do USB tak síce funguje ale uplne blbne - pohybuje sa rýchlo a proste je nepoužitelná.
Samozrejme v XFCE na to existuje klikátko... Lenže ked si to cez to nastavím tak mi to zas rozhádže touchpad a ten blbne.
Potrebujem v podstate nastaviť rýchlost dvojkliku, zrýchlenie, rýchlosť pohybu a rýchlosť scrolovania. A ked už to robým tak by som to nastavil aj pre touchpad aby to fungovalo napr aj v openboxe kde klikátko nieje
Preto by som to chcel "napevno" nastaviť v xorg.conf len nejak neviem ako...
V xorg.conf mám toto:
Section "InputDevice"
Identifier "Mouse0"
Driver "mouse"
# Option "CorePointer"
Option "Device" "/dev/input/mice"
Option "Protocol" "explorerps/2"
# Option "ZAxisMapping" "4 5"
# Option "Emulate3Buttons" "true"
EndSection
Section "InputDevice"
Identifier "Touchpad0"
Driver "synaptics"
# Option "SendCoreEvents" "true"
Option "Device" "/dev/psaux"
Option "Protocol" "explorerps/2"
Option "HorizScrollDelta" "1"
Option "SHMConfig" "on"
EndSection
Section "ServerLayout"
Identifier "Layout0"
Screen "Screen0"
InputDevice "Keyboard0"
InputDevice "Mouse0"
InputDevice "Touchpad0"
Option "AIGLX" "false"
Option "StandbyTime" "10"
Option "SuspendTime" "20"
EndSection
Za pomoc budem moc vďačný
tomolc
CorePointer
a SendCoreEvents
máte schválně?
Zdravím
Neviem či schválne ale pri rozbehávani touchpadu som to nehcal takto.
Nechám si poradiť optimálnejšie riešenie
tomolc
Máte pravdu - problém bol v tom. Už sa to zlepšilo a obe zariadenia sa chovajú rovnako - tak ako som ich nastavil v klikátku pre myš.
Len ešte by som chcel na touchpade zadefinovať rýchlosť horizontálneho scrolovania - to v klikátku nemám adefault je moc rýchli.
tomolc
VertScrollDelta
;)
HorizScrollDelat
, ale vždyť to tam dokonce máte. A máte nastaveno na 1. Skoro bych myslel že to možná ani není default :)
Už som na to prišiel - bola to trochu nelogická hra s číslami:
Option "HorizScrollDelta" "0.4" --> pri myške nemá význam, čím nišie tým pomalšie
Option "VertScrollDelta" "200" --> čím vyšie tým pomalšie
som si pôvodne myslel že tam má byť len 1 alebo 0 akože zapnuté a vypnuté..
tomolc
Dikes, zaujala
Hned idem ladiť...
tomolc
Tiskni
Sdílej: