Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Prajem príjemné nedeľné ráno. Lubuntu Config Center je "konfiguračné centrum" pre Lubuntu a prípadne aj iné odľahčené distribúcie.
Po dlhšej dobe som sa opäť nakopol napísať niečo do blogu. Pokúsim sa byť stručný:
Zdravím
Od včera postupne pridávam další sw pre LDT a Slax. Pridal som Blender, Gimp, mplayer+smplayer, codeky, XAMPP (lampp), Azureus, jEdit, Limvire, systester a viacero dalších. Plánujem pridať CMS Drupal, balík linuxovej dokumentácie, ooo, hry, nejaké IDE (NetBeans, Eclipse), edukačný a vedcký sw.... Nakolko mám pomalý upload tak aplikácie večšie ako 100MB budem pridávať až budúci výkend (OOO+kliparty, hry a pod)
Ak máte nejaké programi, ktoré by ste chceli v LDT (Slaxovi) mať napíšte do diskuzie alebo na email :-)
tomolc
Zdreavím
Tak som potestoval nový Slax6. Situácia sa zlepšila takže som sa rozhodol pokračovať s LDT na základoch Slax6
Začal som pracovať na LDT core buildpack. Jedná sa o minimálny základ postavený na Slax6 a fluxboxe. Obsahuje Gslapt a LDT. Na jeho základe si každý môže velmi lahko vybudovať LDT s vlastným softwarerom.
Stačí zapnúť gslapt, naklikať požadované programy a dať stiahnúť. Potom zapnúť xterm a napísať "lzmsinstaller". Stiahnuté balíky sa prevedú do modulov a budú uložené v priečinku /tmp/konverzie. Odtial si ich jednoducho prekopírujete do modules na vašom médiu.
Momentálne doladujem mini_boot_cd slúžiace na spustenie LDT z USB na PC čo nevedia boot z USB.
tomolc
V tomto prvom zápisku sa budem snažiť objasniť, o čo v tomto projektíku ide.