Americké technologické společnosti Microsoft, Google a xAI souhlasily, že vládě Spojených států poskytnou přístup k novým modelům umělé inteligence (AI) před jejich uvedením na trh. Oznámila to americká vláda, která tak bude moci prověřit, zda modely nepředstavují hrozbu pro národní bezpečnost. Oznámení podtrhuje rostoucí obavy Washingtonu z rizik spojených s výkonnými AI systémy. Americké úřady chtějí v rámci předběžného přístupu
… více »Společnost Valve zveřejnila (GitLab) nákresy ovladače Steam Controller a puku. Pro všechny, kdo by jej chtěli hacknout nebo modifikovat, případně pro ně navrhnout nějaké příslušenství. Pod licencí Creative Commons (CC BY-NC-SA 4.0).
PHP bylo dlouho distribuováno pod vlastní licencí – s výjimkou částí spadajících pod licenci Zend Engine. Po několikaleté práci se povedlo PHP přelicencovat na 3bodovou licenci BSD.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube). Na Linuxu je vedle Qt frontendu nově k dispozici také GTK4 / libadwaita frontend.
Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 3.1 specifikace OpenCL (Open Computing Language). OpenCL je průmyslový standard pro paralelní programování heterogenních počítačových systémů.
Homebridge pro integraci chytrých domácích zařízení byl vydán ve verzi 2.0.0. Nově vedle protokolu HomeKit Accessory Protocol (HAP) podporuje standard chytré domácnosti Matter.
Omarchy je linuxová distribuce s dlaždicovým správcem oken Hyprland. Založena je na Arch Linuxu. Vydána byla v nové verzi 3.7.0 - The Gaming Edition. Z novinek lze vypíchnout příkaz omarchy a celou řadu herních možností.
CyberChef byl vydán v nové major verzi 11. Přehled novinek v Changelogu. CyberChef je webová aplikace pro analýzu dat a jejich kódování a dekódování, šifrování a dešifrování, kompresi a dekompresi, atd. Často je využívaná při kybernetických cvičeních a CTF (Capture the Flag).
Byla vydána nová verze 2.4.67 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 11 zranitelností.
Brush (Bo(u)rn(e) RUsty SHell) je v Rustu napsaný shell kompatibilní s Bash (Bourne Again SHell). Vydána byla verze 0.4.0.
dobry den,
zkusil jsem vic moznosti, ale nezadarilo se mi preposlat scriptu cely mail (tj. telo mailu, ne jen hlavicku), nakonec muj .procmailrc vypada takoto:
LOGFILE=$HOME/.procmailrc.log
VERBOSE=yes
LOGABSTRACT=all
:Obh:
? /usr/bin/php /home/xxx/utils/mail_filter
$MAILDIR/
maily sice zpracuje mail_filter, ale jen hlavicky.
dekuji za jakoukoliv odpoved, jsem uz bezradny (po nekolikaty sem precet manual, zkusil vsechny ostatni moznosti, ale bez uspechu).
procmail v3.22 2001/09/10
Celý e-mail předáš programu rourou |. Ukázka předávání spamassassinu a následné vyhodnocení:
:0fw
| /usr/bin/spamc -d spamfilter.rutgers.edu -p 7831
:0:
* ^X-Spam-Status: Yes
caughtspam
to byla jedna z prvnich moznosti jak jsem to zkousel, bohuzel takto procmail ani nespusti dany skript.. nebo muze vadit ze je napsany v php (myslel jsem, ze to na to nemuze mit vliv)?
v logu sem nasel:
procmail: Skipped "Ofw"
procmail: Match on "| /usr/bin/php /home/moen/utils/mail_filter"
procmail: Missing action
^to bude asi problem
Ano, problém je v tom, že O (velké písmeno) != 0 (číslo).
oh, tak to byla trapna chybka. me zmatlo, ze dyz sem pouzil "? /home/xxx/utils/mail_filter" tak to vzal, sem si myslel ze je to v poho ta "hlavicka".
diky moc, uz to vali :)
Tiskni
Sdílej: