Společnost ARM představila platformu Total Compute Solutions 2023 (TCS23) s 5. generací GPU Immortalis-G720, Mali-G720 a Mali-G620 a Armv9.2 CPU Cortex-X4, Cortex-A720 a Cortex-A520 s DSU-120.
Na konferenci Microsoft Build 2023 byl představen Azure Linux container host for Azure Kubernetes Service (AKS). Podrobnosti ve videu s otázkami a odpovědmi. Shrnutí v článku na DevClass.
Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Zdravim. Marně hledám způsob jak zjistit v řetězci pozici podřetězce např. budu mít řetězec "Konecne*jsou vanoce." a já chci zjistit na jaké pozici je slovo jsou, pokud nic nenajde, aby vrátil 0 nebo v tomto případě 9.
perl ne, awk ano, preference regexpů...hmm, která škola?;) protože co se pamatuju, tak zatim většině cvičících na většině univerzit a fakult bylo úplně jedno, jestli to bude awk, sed, grep, bash, perl, nebo cokoliv jinýho...
Bash umí vrátit délku řetězce a umí taky odseknout podřetězec.. pak by stačilo třeba zjistit délku řetězce, odseknout, zjistit délku odseknutého podřetězce a odečíst - obejdeš se bez regexpů a dokonce ani nebudeš muset spouštět další proces.
-m.
tohle není do školy, to si hraju s jedním routerem, je na něm málo místa a perl tam není, jinak škola fekt vut, takže podle toho moje programování vypadá :)
aha, tak to řeknu hned, ne?:)
str="nazdar pepo, pepo ty stary brachu" param="pepo" str=${str%%${param}*} result=${#str}
Dva %% udělají první výskyt, jeden % by pak udělal pozici posledního výskytu - je to celý v bashi. Ale esli je to router, tak si nejdřív ověř, jestli je tam opravdu BASH a ne třeba nějaký busybox, nebo něco podobnýho - busybox třeba některý tyhle vychytávky umět nemusí...
-m.
PS. psáno v polospánku :) funguje to, ale netvrdim, že je to ideální řešení...
díky, něco takového jsem hledal, testovat to ale budu až dnes dopoledne :)
Tiskni
Sdílej: