Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Zdravim. Marně hledám způsob jak zjistit v řetězci pozici podřetězce např. budu mít řetězec "Konecne*jsou vanoce." a já chci zjistit na jaké pozici je slovo jsou, pokud nic nenajde, aby vrátil 0 nebo v tomto případě 9.
perl ne, awk ano, preference regexpů...hmm, která škola?;) protože co se pamatuju, tak zatim většině cvičících na většině univerzit a fakult bylo úplně jedno, jestli to bude awk, sed, grep, bash, perl, nebo cokoliv jinýho...
Bash umí vrátit délku řetězce a umí taky odseknout podřetězec.. pak by stačilo třeba zjistit délku řetězce, odseknout, zjistit délku odseknutého podřetězce a odečíst - obejdeš se bez regexpů a dokonce ani nebudeš muset spouštět další proces.
-m.
tohle není do školy, to si hraju s jedním routerem, je na něm málo místa a perl tam není, jinak škola fekt vut, takže podle toho moje programování vypadá :)
aha, tak to řeknu hned, ne?:)
str="nazdar pepo, pepo ty stary brachu" param="pepo" str=${str%%${param}*} result=${#str}
Dva %% udělají první výskyt, jeden % by pak udělal pozici posledního výskytu - je to celý v bashi. Ale esli je to router, tak si nejdřív ověř, jestli je tam opravdu BASH a ne třeba nějaký busybox, nebo něco podobnýho - busybox třeba některý tyhle vychytávky umět nemusí...
-m.
PS. psáno v polospánku :) funguje to, ale netvrdim, že je to ideální řešení...
díky, něco takového jsem hledal, testovat to ale budu až dnes dopoledne :)
Tiskni
Sdílej: