Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Zdravím,
mám takový malý problém. Koupil jsem si novou kartu GF 8800GT od EVGA, ale bohužel nevím kde najít alternativu k aplikaci RivaTuner, kterou používám na Win a kde nastavuji fan GPU. Větráčel karty jede na minimální otáčky a karta se velmi zahřívá. Zoušel jsem lm_sensor a příkazy sensor-detect a fancontrol ale nedokáže najít ovladač ke kartě. Linuxu mám Linux debian 2.6.18-4-686. Předtím jsem měl slabší kartu, pasiv chlazení, takže jsem nic podobného nikdy nehledal.
Děkuji za rady
A jak jsi zjistil že jede na minimální otáčky ?
Právě že pokud se do toho nevrtá tak by měl jet na maximum a různými programy se spíš spomaloval aby nerušil.
Jinak co to znamená že se zahřívá ? Kolik to je °C ? Moje GF7600 GS má 49°C a na větráček nic nepoužívám nechávám to jak to je.
Potřeboval bych prostě poradit program, modul, který by si s touhle kartou rozuměl.
Jak jsem to zjistil? ( Nejsem BFU ) Prostě to slyším a když k ní dám ruku, tak je v klidové poloze rozpálená docela dost. Jak mám zkušenosti z win tak alespoň na 60 stupnů. Což při chlazení ve win má v klidové poloze 45. A tahle karta jede automaticky na nejnižžší otáčky.
P.S. - ani otáčky u téhle karty nedokážu zjistit.
Vše je OK, nvidia-setting funguje a vše správně ukazuje, jen bych potřeboval zvýšit otáčky větráku u grafiky a to tam nejde. a nebo alespoň nevím jak.?
Tiskni
Sdílej: