Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.14.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.
Byla vydána nová stabilní verze 6.10 (YouTube) multiplatformního frameworku a GUI toolkitu Qt. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Netwide Assembler (NASM) byl vydán v nové major verzi 3.00. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
Linuxová distribuce Frugalware (Wikipedie) ke konci roku 2025 oficiálně končí.
Byla vydána nová verze 3.0.6 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP bude brzy k dispozici také na Flathubu.
Americký výrobce čipů AMD uzavřel s americkou společností OpenAI smlouvu na několikaleté dodávky vyspělých mikročipů pro umělou inteligenci (AI). Součástí dohody je i předkupní právo OpenAI na přibližně desetiprocentní podíl v AMD.
Byla vydána nová verze 10.1 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Uživatel je nově varován, když se nepoužívá postkvantovou výměnu klíčů.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy z konference LinuxDays 2025.
Na konferenci LinuxDays 2025 byl oficiálně představen nový router Turris Omnia NG.
Zdravim vsechny.
Mam problem s javovymi aplikacemi konkretne netbeans a dbvisualizer. V defaultnim nastaveni mi zobrazuji mezery nad pismeny. Pokud zmenim v nastaveni jiny font tak to zmizi, ale u netbeans se mi nepodarilo zmenit font pouzity pro widgety jako menu nebo strom souboru. viz screenshot.
Ubuntu 8.10
Stejny vysledek je pri pouziti java-6-openjdk i java-6-sun
Nejaky napad jak zmenit font pro celou instanci javy?
Diky
Dekuji za odpoved. Sice se moje otazka tykala jineho problemu, ale i tak me odkaz navedl na spravne reseni.
V souboru netbeans-6.5/etc/netbeans.conf je priblizne v pulce nastaveni pro default jdk:
# Default location of JDK, can be overridden by using --jdkhome <dir>:
netbeans_jdkhome="/usr/lib/jvm/java-6-openjdk/jre"
takze netbeans velese ignoruje globalni nastaveni systemu. Kdyz jsem jej zmenil na:
# Default location of JDK, can be overridden by using --jdkhome <dir>:
netbeans_jdkhome="/usr/lib/jvm/java-6-sun/jre"
problem s nespravne vysokymi fonty zmizel.
Z toho usuzuji ze se zrejme jedna o nejakou nekompatibilitu mezi sun-java a openjdk-java.
Diky za nakopnuti spravnym smerem.
Pavel
Tiskni
Sdílej: