abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1984 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: RH 9 klavesnice a OpenGL

    6.5.2003 07:54 smysak
    RH 9 klavesnice a OpenGL
    Přečteno: 176×
    Ahoj mam 2 dotazy: 1) Ackoliv v RH9 (KDE 3.1.x) prepinam mezi CZ a US klavesnici (indikace dole v panelu se tak take tvari), tak presto anglicka klavesnice ne a ne fungovat. Porad je tam ve skutecnosti CZ. Nevite cim tento problem odstranit? 2) Nainstaloval jsem NVIDIA ovladace (TNT2 Pro), pri nabihani X se mi zobrazi logo Nvidia, jako by bylo vse v poradku, ale presto nejede akcelerace a nemam sanci poustet treba TV na fullscreen. Zajimave je, ze dokud nvidia neudelala ten novy instalator, ktery cely probehne graficky a nevidite, co se deje v pozadi pri instalaci, tak vse fungovalo dobre. Problemy nastaly az s timto novym. Takze tipuji na toto. Bohuzel ale neumim uvedeny stav opravit. Setkal se s nim nekdo z Vas?

    Odpovědi

    6.5.2003 09:14 smysak
    Rozbalit Rozbalit vše RH 9 klavesnice a OpenGL
    Jeste bych doplnil, ze volby, jako Driver "nv", Load "glx" apod. jsem menil v XF86CONFIGu presne podle navodu doporucovaneho v Readme od NVIDIe.
    6.5.2003 10:00 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše RH 9 klavesnice a OpenGL
    K grafice
    jak jsi přišel na to že nefunguje opengl ?? Mě funguje OK, nejnovější ovladače. Jak máš nastaven ten config X ek spíše tam máš nějakou chybu. Jinak co poví
    [petr@soban ~]$ glxgears
    14551 frames in 5.0 seconds = 2910.200 FPS
    16879 frames in 5.0 seconds = 3375.800 FPS
    18665 frames in 5.0 seconds = 3733.000 FPS
    17899 frames in 5.0 seconds = 3579.800 FPS
    
    [petr@soban ~]$ glxinfo
    name of display: :0.0
    display: :0  screen: 0
    direct rendering: Yes
    server glx vendor string: NVIDIA Corporation
    server glx version string: 1.3
    server glx extensions:
        GLX_EXT_visual_info, GLX_EXT_visual_rating, GLX_SGIX_fbconfig,
        GLX_SGIX_pbuffer, GLX_ARB_multisample
    client glx vendor string: NVIDIA Corporation
    client glx version string: 1.3
    client glx extensions:
        GLX_ARB_get_proc_address, GLX_ARB_multisample, GLX_EXT_visual_info,
        GLX_EXT_visual_rating, GLX_EXT_import_context, GLX_SGI_video_sync,
        GLX_SGIX_swap_group, GLX_SGIX_swap_barrier, GLX_SGIX_fbconfig,
        GLX_SGIX_pbuffer, GLX_NV_float_buffer
    GLX extensions:
        GLX_EXT_visual_info, GLX_EXT_visual_rating, GLX_SGIX_fbconfig,
        GLX_SGIX_pbuffer, GLX_ARB_multisample, GLX_ARB_get_proc_address
    OpenGL vendor string: NVIDIA Corporation
    OpenGL renderer string: GeForce4 Ti 4200 with AGP8X/AGP/3DNOW!
    OpenGL version string: 1.4.0 NVIDIA 43.49
    
    pokracuje.......
    
    
    6.5.2003 20:44 smysak
    Rozbalit Rozbalit vše RH 9 klavesnice a OpenGL
    Ahoj, tak jsem zkousel ty 2 prikazy a vypise to tohle:

    [mivi@vl2 mivi]$ glxgears
    1676 frames in 5.0 seconds = 335.200 FPS
    1860 frames in 5.0 seconds = 372.000 FPS
    X connection to :0.0 broken (explicit kill or server shutdown).
    
    [mivi@vl2 mivi]$ glxinfo
    name of display: :0.0
    display: :0  screen: 0
    direct rendering: Yes
    server glx vendor string: NVIDIA Corporation
    server glx version string: 1.3
    server glx extensions:
        GLX_EXT_visual_info, GLX_EXT_visual_rating, GLX_SGIX_fbconfig, 
        GLX_SGIX_pbuffer
    client glx vendor string: NVIDIA Corporation
    client glx version string: 1.3
    client glx extensions:
        GLX_ARB_get_proc_address, GLX_ARB_multisample, GLX_EXT_visual_info, 
        GLX_EXT_visual_rating, GLX_EXT_import_context, GLX_SGI_video_sync, 
        GLX_SGIX_swap_group, GLX_SGIX_swap_barrier, GLX_SGIX_fbconfig, 
        GLX_SGIX_pbuffer, GLX_NV_float_buffer
    GLX extensions:
        GLX_EXT_visual_info, GLX_EXT_visual_rating, GLX_SGIX_fbconfig, 
        GLX_SGIX_pbuffer, GLX_ARB_get_proc_address
    OpenGL vendor string: NVIDIA Corporation
    
    Zda se mi tech snimku/sec. celkem malo na to, ze je to TNT2 PRO, 32 MB. Nebo je to v poradku? Diky za odpoved.
    6.5.2003 20:48 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše RH 9 klavesnice a OpenGL
    ten pocet snimku se da snadno ovlivnit, staci zmenit velikost okna, takze zalezi pri jake velikosti to moba merite
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    6.5.2003 21:07 smysak
    Rozbalit Rozbalit vše RH 9 klavesnice a OpenGL
    Ted jsem to zkousel menit a je fakt, ze ta velikost to ovlivnuje. Maly testik:
    Ty prvni vysledky byly dosazeny pri okne cca 5x5 cm
    (pri standartnim, ktery vyskoci po zavolani glx gear)

    Okno jsem zmensil na cca 1x1 cm a max hodnota fps je 1300.

    Jiank rozliseni monitoru je nastaveny na 1024x768/24bit barvy.
    6.5.2003 21:08 smysak
    Rozbalit Rozbalit vše RH 9 klavesnice a OpenGL
    Ted jsem to zkousel menit a je fakt, ze ta velikost to ovlivnuje. Maly testik:
    Ty prvni vysledky byly dosazeny pri okne cca 5x5 cm
    (pri standartnim, ktery vyskoci po zavolani glxgear)

    Okno jsem zmensil na cca 1x1 cm a max hodnota fps je 1300.

    Jiank rozliseni monitoru je nastaveny na 1024x768/24bit barvy.
    6.5.2003 21:19 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše RH 9 klavesnice a OpenGL
    Musí se nechat ta defaultní velikost aby se to dalo porovnat.
    6.5.2003 21:28 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše RH 9 klavesnice a OpenGL
    Jinak ještě skontroluj ten to řádek který jsi neposlal zda tam máš jakou verzi.
    OpenGL version string: 1.4.0 NVIDIA 43.49

    Takže potom ještě jsou pouze 3 možnosti, stáhl jsi špatny ovladač-soubor, nebo karta si s novým nerozumí (nainstalovat starší), a nebo špatný konfigurák X ek.

    Já mám v x kách
    Section "Module"
    	Load  "dbe"
    	Load  "extmod"
    	Load  "fbdevhw"
    	Load  "glx"
    	Load  "record"
    	Load  "freetype"
    	Load  "type1"
    EndSection
    
    
    
    Stanislav Brabec avatar 6.5.2003 11:27 Stanislav Brabec | skóre: 45 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše RH 9 klavesnice a OpenGL

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.