3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Ahoj! V současné době dělám na jednom projektu, který tvořím jak v práci, tak doma.. Na všech stanicích mám Linux a potřeboval bych nějaký prográmek, který by mi automaticky synchronizoval složku tak, abych to co vytvořím doma měl po zapnutí PC i v pracovním PC. Nebaví mě totiž pořád lítat s Flash diskem.. A Samba také není řešení, protože bych musel nechat domácí PC běžet. Ve Windows je na to krásná aplikace z rodiny "Windows Live" ale to je v Linuxu passé
Dělám na jednom webovém projektu. A přesto že udělám odhadem za den 20 souborů o velikosti nepřesahující 1 MB, je otrava stále nosit flash disk a zahajovat pracovní den kopírováním.
Aby běžely oba počítače zároveň alespoň chvíli je nemožné. To by musel běžet počítač co je doma celý den a to je to čemu jsem se chtěl vyhnout.
Tak nejak nechapu, jak se ty soubory maji prenest. Nejakou magii? Ano, dotaz byl mysleny vazne :(
Nicmene ... co treba nejaky verejny Git server nebo si vytvorit svuj vlastni? Popr. vytvorit Git repozitar na flashdisku a syncovat. Ale porad je to kopirovani a tahani flashdisku.
U konkurenčního OS je to děláno tak, že si nainstalujete program, zaregistrujete na úložište (externí na nějakém mrkvosoftím serveru) a dokumenty ukládáte tam. Jakmile zapnete počítač doma a otevřete tu složku na domácím PC, dojde k synchronizaci.
Ja bych to jednoduse resil tak, ze bych si doma pod veřejnou IP spustil FTP server, napsal si skript kterej ten ftp server pripoji a treba pomoci unison synchronizuje soubory na FTP se souborama na pocitaci.
Popripade, si nekde zaplat za par korun na rok hosting a pouzivej ho jen jako skladiste souboru. V tom pripade by jsi to mel i s pravidelnym zalohovanim
To je ten kámen úrazu. Proč bych to pod Linuxem měl platit, když to můžu mít pod Windows zdarma? Stačí oprášit XPčkové médium a otřít licenční samolepeku od prachu
Ale to je to nejkrajnější řešení..
Mám ten pocit, že jsi sem přišel malinko prudit, co? Jinak můžes používat flash disk, nemusíš ty soubory kopírovat na pevný disk. Můžeš pracovat rovnou na tom disku.
U konkurenčního OS je to děláno tak, že si nainstalujete program, zaregistrujete na úložište (externí na nějakém mrkvosoftím serveru) a dokumenty ukládáte tam.
Ok, proc to nepouzivat?
Jak uz jsem psal, jsou verejne Git repozitare a urcite budou i nejake placene sluzby. Prenos souboru z vypnuteho PC je snad pochopitelny nesmysl. Jeden cas se nabizely ruzne i-net-storage a myslim, ze i dnes sem tam problikne reklama na takovou sluzbu. Pripadne pozadej nekoho o shell acount, stahni si Git, zkompiluj a vytvor si tam git repozitar. Git totiz potrebuje akorat SSH pristup, nic vic. Take by asi bylo mozne "znasilnit" nejaky free web hosting a soubory soupat skrze jejich FTP.
Přihlásíš se přes SSH a počítač prostě vypneš (man shutdownAby běžely oba počítače zároveň alespoň chvíli je nemožné. To by musel běžet počítač co je doma celý den a to je to čemu jsem se chtěl vyhnout.
rsync? Samozrejme jako u kazde synchronizace je treba aby oba pocitace bezeli alespon chvili zaroven (nebo aby bezel nakej treti zaroven s obema, pripadne slozitejsi kombinace o vice pocitacich)...
Data ukládat na nějakém serveru a namoutovat je jak z domu tak z práce.
Zkus Dropbox. K absolutní spokojenosti ukládám dokumenty v práci pod Windows a doma je otvírám v Linuxu. :) Má to jen jeden háček. Linuxový klient je (zatím?) pro Nautilus. Což mně ale neva, páč Nautilus používám. Další otázkou je, nejsi-li příliš paranoidní. ;)
Každý síťový nástroj na správu verzí je přesně pro to určený. Pokud jde o pracovní projekt, proč v práci nezařídit repozitář přístupný z webu? Pokud jsi dosud nepoužíval žádný nástroj na správu verzí, budeš spokojený víceméně se všemi. Distribuovaný git je dnes standard, centralizované SVN je také OK a trošičku jednodušší na používání.
Tiskni
Sdílej: