Byla vydána nová stabilní verze 6.10 (YouTube) multiplatformního frameworku a GUI toolkitu Qt. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Netwide Assembler (NASM) byl vydán v nové major verzi 3.00. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
Linuxová distribuce Frugalware (Wikipedie) ke konci roku 2025 oficiálně končí.
Byla vydána nová verze 3.0.6 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP bude brzy k dispozici také na Flathubu.
Americký výrobce čipů AMD uzavřel s americkou společností OpenAI smlouvu na několikaleté dodávky vyspělých mikročipů pro umělou inteligenci (AI). Součástí dohody je i předkupní právo OpenAI na přibližně desetiprocentní podíl v AMD.
Byla vydána nová verze 10.1 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Uživatel je nově varován, když se nepoužívá postkvantovou výměnu klíčů.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy z konference LinuxDays 2025.
Na konferenci LinuxDays 2025 byl oficiálně představen nový router Turris Omnia NG.
Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2025, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách FIT ČVUT. Na programu je spousta zajímavých přednášek.
Zdravím, čerstvě jsem přesedlal z rozhraní GNOME do KDE 4.1, které je v Kubuntu 8.10. Vše je po čertvé instalaci, ale mám problém. Vše se nainstalovalo zcela korektně, ale při zapojení externího monitoru, který používám u notebooku jako "primární" desktop KDE pravidelně bliká v intervalu 10s. Na monitoru notebooku se nic takohého neděje. Použitá grafická karta notebooku je Intel GMA950, značka noteooku je Dell Inspiron 6400.
Předem děkuji za reakce a rady.
Zdravím, tak jsem to vyřešil docela lehce. Stačilo jen použít hlavu. Využil jsem následující řešení:
V jednu chvilku jsem měl spuštěný jako LCD na notebooku tak i externí. Když jsem zakázal zobrazování na monitoru notebooku tak blikání na externím monitoru ustalo. Docela zvláštní je, že takový problém jsem neměl v GNOME ani nepomatuji. Každopádně nyní mě všechno jde korektně a KDE je docela zajímavé rozhraní docela rychle jsem si na něj zvyknul i když pár věcí mě zde vadí, ale uvidíme zdali mě to nepřesvědčí k návratu do GNOME.
Tiskni
Sdílej: