Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek
… více »Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.
Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.
Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …
Google Chrome 149 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 149.0.7827.53 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Pluto.jl, reaktivní notebook pro programovací jazyk Julia, dospěl do verze 1.0.
Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.
Ahoj
Mam NB ACER Extensa 5220.
Prostřidal jsem ruzna distra a zkončil u openSUSE.
V linuxech jsemcelkem porad zacatecnik. Jsem hudebník a potřebuji funkčni interni mikrofon.
Vím že je funkční. Na MS, pote na jiných distribucích linuxu slapal jak ma(celkem). S alsa mixer jsem si hral az az.
A nic. Jen pri neakem nastaveni alsa mixer kdy to vypadalo ze nastavuji mic, to delalo neake divne zvuky.
S lspci a takových vecech jsem jeste malý pán. Jestli někdo víte jak bych to asi mohl rozjet dejte prosim vedet.
Děkuji předem za jakoukoliv odpověd.
Mate pravdu. Je to k nicemu. Ale k jedne veci je to dobre. Kdyz vas napadne něco. Jo mohl bych to zapnout do line-in a slo by to.
Ale nez najdu kabel, nez nastavim hlasitost.. tak to akorad zapomenu. A tak to člověk jen otevře a da rec.(nesnasim kabelovani)
A kupodivu ten co tu integrovali mě je velice dobry. Dokonce v poho dava i vysoke hlasitosti.(zkusebna).
Diky za odpověd jdu se na to podivat.
A např. http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=951007 jsi zkoušel?
Tak jsem to uz vdal.jelikoz mi neslo vic veci. Ale prechod na vyssi verzi opensuse 11.1 to vse vyresilo.
Děkuji za poskytnuté odpovědi.-------------------Linux světlá strana síly. 
Tiskni
Sdílej: