CyberChef je webová aplikace pro analýzu dat a jejich kódování a dekódování, šifrování a dešifrování, kompresi a dekompresi, atd. Často je využívaná při kybernetických cvičeních a CTF (Capture the Flag). Vydána byla nová major verze 10 (aktuálně 10.4.0). Přehled novinek v Changelogu.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch OTA-1 Focal založené na Ubuntu 20.04 Focal Fossa.
Společnost Red Hat slaví 30 let.
Ve věku 91 let zemřel izraelský informatik Ja'akov Ziv, spolutvůrce bezztrátových kompresních algoritmů LZ77, LZ78 a LZW (Lempel–Ziv–Welch).
Byla představena nová Arduino deska Arduino UNO R4 s 32bitovým MCU RA4M1 (Arm Cortex-M4). Desku lze zatím získat pouze v rámci early access programu.
Operační systém MidnightBSD, fork FreeBSD optimalizovaný pro desktop s prostředím Xfce, byl vydán ve verzi 3.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Neurodeck: Psychological Deckbuilder (ProtonDB).
Alex Ellis upozornil 15. března, že firma Docker se chystala zrušit bezplatný hosting open-source projektů na Docker Hubu. Po vlně odporu se představitelé firmy omluvili a posléze byl původní záměr odvolán.
Ve věku 94 let zemřel Gordon Moore, mj. spoluzakladatel společnosti Intel a autor Moorova zákona.
Mercurial (Wikipedie), software pro SCM (Source Code Management), byl vydán ve verzi 6.4. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Ve dnech 5. až 7. dubna proběhne konference Mercurial Paris.
Přeji hezký nový rok!
Provozuji VDR jako démona pro digitální pozemní TV vysílání se streamováním do lokální sítě, dělal jsem to podle tohoto návodu. První dotaz se týká vhodného přehrávače pro stream. Zkoušel jsem všchny možné (kaffeine, xine, totem, mplayer, kplayer, kmplayer), ale jen mplayer umí ve full screen režimu automaticky správně zobrazit poměr stran. Na druhou stranu ale nehorázně dlouho přepíná mezi programy, a to i v rámci stejného multiplexu. Zkoušel jsem různě nastavit velikost cache, ale bez efektu.
Abych byl přesný, dobře zobrazuje poměr stran ještě totem. Ale na stroji s vlastní TV kartou a běžícím VDR nedává žádný obraz, na ostatních počítačích v síti funguje dobře. To ale asi bude jiný problém.
Druhý dotaz se týká toho, jak má vlastně VDR fungvat. Streamování a správa nahrávání přes vdradmin-am je OK, ale podle toho, co jsem se o VDR dočetl, by se něco mělo dít i při spuštění vdr samotného. Někde jsem četl, že při prvním spuštění se program dotazuje na konfiguraci kláves, viděl jsem různé screenshoty s oknem s běžícím televizním programem atd. Když já jsem spustil vdr z příkazové řádky, tak se nikdy nic nestalo. Zkoušel jsem různé pluginy, se zapnutým i vypnutým démonem, vždy to probíhalo tak, že blikal kurzor na prázdném řádku, dokud jsem ho netípnul (CTRL+C).
Takže, pokud by mi někdo mohl poradit v některém z těchto dvou problémů, budu rád.
Jirka
Ve správným poměru stran mi video přehrává Kaffeine i Totem. Ale pouze v případě, že soubor obsahuje správnou informaci o poměru stran. Problém je například na Intelsatu (Digi TV), kde v tom mívaj trošku hokej. Z nahrávkama z Astry 23.5 (SkyLink, CsLink) nemám problémy.
VDR lze provozovat nejenom jako server, nebo klienta, ale i jako běžnej přehrávač. Stačí ho jenom donutit, aby to co příjme a zpracuje poslal i na displej. Na Mandrivě mi hrál přes softdevice, na Ubuntu hraje přes xineliboutput. Pak opravdu nabídne konfiguraci klávesnice, zobrazuje OSD s možností nastavit konfiguraci pluginů, a info z EPG.
Reaguji na více odpovědí naráz, tak jsem to zařadil sem.
Použití VDR jako serveru nebo klientu mi teoreticky bylo jasné, jenže ten klientský režim moc nefungoval. Skutečný zdroj problému se totiž jmenuje xineliboutput. Poprvé jsem totiž uviděl v komentáři zmínku o použití tohoto pluginu v ubuntu, jinak jsem se vždy dočetl o pluginu softdevice. Jelikož používám debian lenny, kde softdevice není mezi standardními balíčky, zkusil jsem tedy xineliboutput a najednou to fungovalo.
Ještě mám problém s ukončením vdr jako klienta a ve fullscreen režimu je poměrně velký černý okraj. Skoro to vypadá, že okno není roztaženo na celou obrazovku, ale jen vycentrováno na černém pozadí (používám rozlišení 800x600, protože výstup jde na televizi). Ale snad to v dokumentaci najdu.
Zkusím rozchodit ještě dálkové ovládání, pak už to nebude mít chybu.
Moc díky za všechny rady.
Jirka
Kdyz uz je potreba, tak pres menu, v nastaveni je restartovat a tim se ukonci. Inteligentnejsi zpusob neznam. Ale na HTPC mi je to fuk, init 3 to jisti. Na notesu v pohode alt-f4 nebo krizkem.Ještě mám problém s ukončením vdr jako klienta.
Ja mam inteli garfiku s integrovanym tvout a pomohl mi programek xtvmargin. Musis si vyzkouset ruzny hodnoty. Moje nastaveni. Mam to v xinitrc, ostatne jako i spusteni vdr nebo freevo.A ve fullscreen režimu je poměrně velký černý okraj. Skoro to vypadá, že okno není roztaženo na celou obrazovku, ale jen vycentrováno na černém pozadí (používám rozlišení 800x600, protože výstup jde na televizi). Ale snad to v dokumentaci najdu.
xtvmargin TOP -set 30 xtvmargin BOTTOM -set 32 xtvmargin LEFT -set 48 xtvmargin RIGHT -set 28
Lirc neni problem, staci aby mode2 videl prikazy od ovladace a pak uz jen pridat vdr plugin lirc a on se po spusteni bude ptat na ovladani stejne jako se jinak pta na klavesnici. ZdenekZkusím rozchodit ještě dálkové ovládání, pak už to nebude mít chybu.
Dík za radu na vypnutí. Ten fullscreen režim jsem nakonec vyřešil, chtělo to trochu si hrát s nastavením lokálního rozhraní pro plugin xineliboutput.
Jirka
Tiskni
Sdílej: