abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 29
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: KDM se nespustí, X se nespustí automaticky

    4.1.2009 11:02 kuba
    KDM se nespustí, X se nespustí automaticky
    Přečteno: 453×

    Ahoj, používám openSUSE 11.1 a KDE4.2 4.1.87 verzi z Unstable repozitáře (4.1.3 u mě měla potíže, tahle funguje daleko líp). Ovšem objevil se z ničho nic problém, že když zapínám počítač tak se nespustí KDM, zůstane mi jen konzole, musím se přihlásit pod svým uživatelem a až pak se mi po startx načtou moje KDE. Stejně tak, když v nich dám Odhlásit tak se počítač vypne.

    /etc/init.d/xdm běží, ale na alt+f7 nic po startu nemám. Můžete mě nakopnout kde ještě hledat chybu a jak ji opravit? Nebo je to chyba v KDE a musím počkat na opravu?

    Odpovědi

    4.1.2009 12:22 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDM se nespustí, X se nespustí automaticky
    ... tak se nespustí KDM, zůstane mi jen konzole ... ... /etc/init.d/xdm běží, ...
    Nepletete si kdm a xdm?
    4.1.2009 13:00 kub. | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDM se nespustí, X se nespustí automaticky

    Předpokládám že spolu nějak souvisejí:

    chameleon:/home/kuba # /etc/init.d/xdm status
    Checking for service kdm:                                                                         running
     

    tsLnox avatar 4.1.2009 13:27 tsLnox | skóre: 31 | blog: Blog jednoho ukecaného Gentoolemana | Žďár nad Sázavou
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDM se nespustí, X se nespustí automaticky

    Já používám Gentoo a taky tu máme obecně /etc/init.d/xdm a co se bude spouštět se vybírá v konfiguráku. Takže nespletl :)

    vencour avatar 4.1.2009 12:29 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDM se nespustí, X se nespustí automaticky

    Mam gentoo, u kde 3.5.x musim mít následující balíček ...

    # eix startkde
    [I] kde-base/kdebase-startkde
         Available versions:
            (3.5)   3.5.9 ~3.5.10-r3 ~3.5.10-r4
            (4.1)   ~4.1.2 ~4.1.2-r1 ~4.1.3
            {arts debug elibc_FreeBSD kdeenablefinal kdeprefix xinerama}
         Homepage:            http://www.kde.org/
         Description:         Startkde script, which starts a complete KDE session, and associated scripts
    
    a tak čekam, že v kde 4.x budě něco podobného?

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    tsLnox avatar 4.1.2009 13:30 tsLnox | skóre: 31 | blog: Blog jednoho ukecaného Gentoolemana | Žďár nad Sázavou
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDM se nespustí, X se nespustí automaticky

    Jj taky tu je :) Zrada může být tam

    Zkus mrknout do /var/log/kdm.log, možná něco napoví

    4.1.2009 13:41 kub. | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDM se nespustí, X se nespustí automaticky

    Tady je celý log: http://uloz.to/1121476/kdm.log

    A ještě výpis posledních řádků:

    X.Org X Server 1.5.2
    Release Date: 10 October 2008
    X Protocol Version 11, Revision 0
    Build Operating System: openSUSE SUSE LINUX
    Current Operating System: Linux chameleon 2.6.27.7-9-default #1 SMP 2008-12-04 18:10:04 +0100 x86_64
    Build Date: 03 December 2008  02:40:38PM                                                            
                                                                                                        
            Before reporting problems, check http://wiki.x.org                                          
            to make sure that you have the latest version.                                              
    Module Loader present                                                                               
    Markers: (--) probed, (**) from config file, (==) default setting,                                  
            (++) from command line, (!!) notice, (II) informational,                                    
            (WW) warning, (EE) error, (NI) not implemented, (??) unknown.                               
    (==) Log file: "/var/log/Xorg.0.log", Time: Sat Jan  3 21:58:59 2009                                
    (==) Using config file: "/etc/X11/xorg.conf"                                                        
    The XKEYBOARD keymap compiler (xkbcomp) reports:                                                    
    > Warning:          Type "ONE_LEVEL" has 1 levels, but <RALT> has 2 symbols                         
    >                   Ignoring extra symbols                                                          
    Errors from xkbcomp are not fatal to the X server                                                   
    Could not init font path element /usr/share/fonts/TTF/, removing from list!                         
    Could not init font path element /usr/share/fonts/OTF, removing from list!                          
    
    Fatal server error:
    Server is already active for display 0
            If this server is no longer running, remove /tmp/.X0-lock
            and start again.                                         
    
    
    Fatal server error:
    Server is already active for display 0
            If this server is no longer running, remove /tmp/.X0-lock
            and start again.                                         
    
    
    Fatal server error:
    Server is already active for display 0
            If this server is no longer running, remove /tmp/.X0-lock
            and start again.                                         
    
    
    Fatal server error:
    Server is already active for display 0
            If this server is no longer running, remove /tmp/.X0-lock
            and start again.                                         
    
    
    X.Org X Server 1.5.2
    Release Date: 10 October 2008
    X Protocol Version 11, Revision 0
    Build Operating System: openSUSE SUSE LINUX
    Current Operating System: Linux chameleon 2.6.27.7-9-default #1 SMP 2008-12-04 18:10:04 +0100 x86_64
    Build Date: 03 December 2008  02:40:38PM
    
            Before reporting problems, check http://wiki.x.org
            to make sure that you have the latest version.
    Module Loader present
    Markers: (--) probed, (**) from config file, (==) default setting,
            (++) from command line, (!!) notice, (II) informational,
            (WW) warning, (EE) error, (NI) not implemented, (??) unknown.
    (==) Log file: "/var/log/Xorg.0.log", Time: Sun Jan  4 10:40:01 2009
    (==) Using config file: "/etc/X11/xorg.conf"
    The XKEYBOARD keymap compiler (xkbcomp) reports:
    > Warning:          Type "ONE_LEVEL" has 1 levels, but <RALT> has 2 symbols
    >                   Ignoring extra symbols
    Errors from xkbcomp are not fatal to the X server
    Could not init font path element /usr/share/fonts/TTF/, removing from list!
    Could not init font path element /usr/share/fonts/OTF, removing from list!
    
    4.1.2009 13:52 kub. | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDM se nespustí, X se nespustí automaticky

    Zkusil jsem smazat ten lock soubor a po rebootu to vypadalo jako by se X server zkoušel spouštět (to Xko se ukázalo) ale pak zase spadl do konzole. 

    Module Loader present
    Markers: (--) probed, (**) from config file, (==) default setting,
            (++) from command line, (!!) notice, (II) informational,
            (WW) warning, (EE) error, (NI) not implemented, (??) unknown.
    (==) Log file: "/var/log/Xorg.0.log", Time: Sun Jan  4 13:45:16 2009
    (==) Using config file: "/etc/X11/xorg.conf"
    The XKEYBOARD keymap compiler (xkbcomp) reports:
    > Warning:          Type "ONE_LEVEL" has 1 levels, but &lt;ralt&gt; has 2 symbols
    >                   Ignoring extra symbols
    Errors from xkbcomp are not fatal to the X server
    Could not init font path element /usr/share/fonts/TTF/, removing from list!
    Could not init font path element /usr/share/fonts/OTF, removing from list!
    Can't open display :0
    /org/freedesktop/Hal/devices/computer
    /usr/bin/xrdb: No such file or directory
    /usr/bin/xrdb: Can't open display ':0'
    /usr/bin/xset:  unable to open display ":0"
    /usr/bin/xmodmap:  unable to open display ':0' 

    V Xorg.0.log žádnou zjevnou chybu nevidím (což neznamená že tam neni:-) ) Po startx se zase Xka spustily OK.

    5.1.2009 14:14 rainman
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDM se nespustí, X se nespustí automaticky

    zdravim, mam ten samý problém, stejná distribuce, stejná verze KDE, bohužel také nevim jak to rozjet. Asi bude nejlepší počkat na příští vyrzi nebo finální 4.2. Jako nouzové řešení používám KDM z KDE 3.5 a funguje to.

    5.1.2009 17:28 kub. | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDM se nespustí, X se nespustí automaticky

    Tak jsem to právě vyřešil  - je potřeba v Yastu, v editoru sysconfig, zrušit autologin. Pak to začalo fungovat správně.

     

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.