abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    22.6. 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1975 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: KDM se nespustí, X se nespustí automaticky

    4.1.2009 11:02 kuba
    KDM se nespustí, X se nespustí automaticky
    Přečteno: 451×

    Ahoj, používám openSUSE 11.1 a KDE4.2 4.1.87 verzi z Unstable repozitáře (4.1.3 u mě měla potíže, tahle funguje daleko líp). Ovšem objevil se z ničho nic problém, že když zapínám počítač tak se nespustí KDM, zůstane mi jen konzole, musím se přihlásit pod svým uživatelem a až pak se mi po startx načtou moje KDE. Stejně tak, když v nich dám Odhlásit tak se počítač vypne.

    /etc/init.d/xdm běží, ale na alt+f7 nic po startu nemám. Můžete mě nakopnout kde ještě hledat chybu a jak ji opravit? Nebo je to chyba v KDE a musím počkat na opravu?

    Odpovědi

    4.1.2009 12:22 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDM se nespustí, X se nespustí automaticky
    ... tak se nespustí KDM, zůstane mi jen konzole ... ... /etc/init.d/xdm běží, ...
    Nepletete si kdm a xdm?
    4.1.2009 13:00 kub. | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDM se nespustí, X se nespustí automaticky

    Předpokládám že spolu nějak souvisejí:

    chameleon:/home/kuba # /etc/init.d/xdm status
    Checking for service kdm:                                                                         running
     

    tsLnox avatar 4.1.2009 13:27 tsLnox | skóre: 31 | blog: Blog jednoho ukecaného Gentoolemana | Žďár nad Sázavou
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDM se nespustí, X se nespustí automaticky

    Já používám Gentoo a taky tu máme obecně /etc/init.d/xdm a co se bude spouštět se vybírá v konfiguráku. Takže nespletl :)

    vencour avatar 4.1.2009 12:29 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDM se nespustí, X se nespustí automaticky

    Mam gentoo, u kde 3.5.x musim mít následující balíček ...

    # eix startkde
    [I] kde-base/kdebase-startkde
         Available versions:
            (3.5)   3.5.9 ~3.5.10-r3 ~3.5.10-r4
            (4.1)   ~4.1.2 ~4.1.2-r1 ~4.1.3
            {arts debug elibc_FreeBSD kdeenablefinal kdeprefix xinerama}
         Homepage:            http://www.kde.org/
         Description:         Startkde script, which starts a complete KDE session, and associated scripts
    
    a tak čekam, že v kde 4.x budě něco podobného?

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    tsLnox avatar 4.1.2009 13:30 tsLnox | skóre: 31 | blog: Blog jednoho ukecaného Gentoolemana | Žďár nad Sázavou
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDM se nespustí, X se nespustí automaticky

    Jj taky tu je :) Zrada může být tam

    Zkus mrknout do /var/log/kdm.log, možná něco napoví

    4.1.2009 13:41 kub. | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDM se nespustí, X se nespustí automaticky

    Tady je celý log: http://uloz.to/1121476/kdm.log

    A ještě výpis posledních řádků:

    X.Org X Server 1.5.2
    Release Date: 10 October 2008
    X Protocol Version 11, Revision 0
    Build Operating System: openSUSE SUSE LINUX
    Current Operating System: Linux chameleon 2.6.27.7-9-default #1 SMP 2008-12-04 18:10:04 +0100 x86_64
    Build Date: 03 December 2008  02:40:38PM                                                            
                                                                                                        
            Before reporting problems, check http://wiki.x.org                                          
            to make sure that you have the latest version.                                              
    Module Loader present                                                                               
    Markers: (--) probed, (**) from config file, (==) default setting,                                  
            (++) from command line, (!!) notice, (II) informational,                                    
            (WW) warning, (EE) error, (NI) not implemented, (??) unknown.                               
    (==) Log file: "/var/log/Xorg.0.log", Time: Sat Jan  3 21:58:59 2009                                
    (==) Using config file: "/etc/X11/xorg.conf"                                                        
    The XKEYBOARD keymap compiler (xkbcomp) reports:                                                    
    > Warning:          Type "ONE_LEVEL" has 1 levels, but <RALT> has 2 symbols                         
    >                   Ignoring extra symbols                                                          
    Errors from xkbcomp are not fatal to the X server                                                   
    Could not init font path element /usr/share/fonts/TTF/, removing from list!                         
    Could not init font path element /usr/share/fonts/OTF, removing from list!                          
    
    Fatal server error:
    Server is already active for display 0
            If this server is no longer running, remove /tmp/.X0-lock
            and start again.                                         
    
    
    Fatal server error:
    Server is already active for display 0
            If this server is no longer running, remove /tmp/.X0-lock
            and start again.                                         
    
    
    Fatal server error:
    Server is already active for display 0
            If this server is no longer running, remove /tmp/.X0-lock
            and start again.                                         
    
    
    Fatal server error:
    Server is already active for display 0
            If this server is no longer running, remove /tmp/.X0-lock
            and start again.                                         
    
    
    X.Org X Server 1.5.2
    Release Date: 10 October 2008
    X Protocol Version 11, Revision 0
    Build Operating System: openSUSE SUSE LINUX
    Current Operating System: Linux chameleon 2.6.27.7-9-default #1 SMP 2008-12-04 18:10:04 +0100 x86_64
    Build Date: 03 December 2008  02:40:38PM
    
            Before reporting problems, check http://wiki.x.org
            to make sure that you have the latest version.
    Module Loader present
    Markers: (--) probed, (**) from config file, (==) default setting,
            (++) from command line, (!!) notice, (II) informational,
            (WW) warning, (EE) error, (NI) not implemented, (??) unknown.
    (==) Log file: "/var/log/Xorg.0.log", Time: Sun Jan  4 10:40:01 2009
    (==) Using config file: "/etc/X11/xorg.conf"
    The XKEYBOARD keymap compiler (xkbcomp) reports:
    > Warning:          Type "ONE_LEVEL" has 1 levels, but <RALT> has 2 symbols
    >                   Ignoring extra symbols
    Errors from xkbcomp are not fatal to the X server
    Could not init font path element /usr/share/fonts/TTF/, removing from list!
    Could not init font path element /usr/share/fonts/OTF, removing from list!
    
    4.1.2009 13:52 kub. | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDM se nespustí, X se nespustí automaticky

    Zkusil jsem smazat ten lock soubor a po rebootu to vypadalo jako by se X server zkoušel spouštět (to Xko se ukázalo) ale pak zase spadl do konzole. 

    Module Loader present
    Markers: (--) probed, (**) from config file, (==) default setting,
            (++) from command line, (!!) notice, (II) informational,
            (WW) warning, (EE) error, (NI) not implemented, (??) unknown.
    (==) Log file: "/var/log/Xorg.0.log", Time: Sun Jan  4 13:45:16 2009
    (==) Using config file: "/etc/X11/xorg.conf"
    The XKEYBOARD keymap compiler (xkbcomp) reports:
    > Warning:          Type "ONE_LEVEL" has 1 levels, but &lt;ralt&gt; has 2 symbols
    >                   Ignoring extra symbols
    Errors from xkbcomp are not fatal to the X server
    Could not init font path element /usr/share/fonts/TTF/, removing from list!
    Could not init font path element /usr/share/fonts/OTF, removing from list!
    Can't open display :0
    /org/freedesktop/Hal/devices/computer
    /usr/bin/xrdb: No such file or directory
    /usr/bin/xrdb: Can't open display ':0'
    /usr/bin/xset:  unable to open display ":0"
    /usr/bin/xmodmap:  unable to open display ':0' 

    V Xorg.0.log žádnou zjevnou chybu nevidím (což neznamená že tam neni:-) ) Po startx se zase Xka spustily OK.

    5.1.2009 14:14 rainman
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDM se nespustí, X se nespustí automaticky

    zdravim, mam ten samý problém, stejná distribuce, stejná verze KDE, bohužel také nevim jak to rozjet. Asi bude nejlepší počkat na příští vyrzi nebo finální 4.2. Jako nouzové řešení používám KDM z KDE 3.5 a funguje to.

    5.1.2009 17:28 kub. | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDM se nespustí, X se nespustí automaticky

    Tak jsem to právě vyřešil  - je potřeba v Yastu, v editoru sysconfig, zrušit autologin. Pak to začalo fungovat správně.

     

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.