Balíček kmod s nástroji pro práci s linuxovými moduly byl vydán ve verzi 31. Nově umí modprobe zavést modul nacházející se v libovolném adresáři (# modprobe ./drivers/gpu/drm/i915/i915.ko).
Adventura Trüberbrook je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 2. října.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.7.0. Z novinek lze vypíchnout podporu platformy AMD Van Gogh.
Richard Stallman v den oslav 40. výročí GNU oznámil, že má rakovinu (YouTube).
DIY trackball Ploopy má novou variantu Adept, na rozdíl od předchozích používá 44mm kouli, má symetrický tvar a šest tlačítek, snímač zůstává PMW-3360, novinkou je použití Raspberry Pi Pico, na kterém běží firmware QMK s podporou grafické konfigurační aplikace VIA. Předobjednávky jsou otevřeny za ceny 80-105 CAD.
Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.
Richard Stallman vystoupí v Praze s přednáškou Free Software And Your Freedom. V sobotu 30. září ve 14:30 na Pedagogické fakultě UK a v neděli 1. října v 18:00 hodin v rámci konference Hackers Congress Paralelní Polis.
Byla vydána verze 6 s kódovým název Faye linuxové distribuce LMDE (Linux Mint Debian Edition). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Linux Mint vychází z Ubuntu. LMDE je postaveno na Debianu.
Instalace např. Ubuntu. Jinak dle mého pro tvé "běžné" potřeby 2 GB RAM stačí i bez swapu. Dobré je většinou použít toto. Pokud sem ale nechodíš často možná to ani nebudeš číst ..., člověk moc rád dělá zbytečnou činnost, to opravdu potěší, taková snaha hned na počátku. Jinak s rozvahou při čtení a do okamžiku skutečného zápisu rozdělení na disk se ještě pořád nic neděje. Možná by jsi měl raději vyzkoušet Wubi, ostatně ten je právě určen začínající skupině uživatelů. Hodně úspěchů.
Nebude chybět swap při hibernaci? Alespoň mě se tam ukláda paměť.
Pokud potřebuje suspend na disk, a nechce kvůli tomu vytvářet další oddíl, tak mu stačí, když si vytvoří swap v souboru na Linuxovém oddílu, při běžné práci se stejně nebude využívat.
U mě, byť s XP, to bylo tak, že jsem HDD v laptopu rozdělil na 2 partišny. Do první hodil XP a druhou part. jsem nechal jako "volné místo". Při instalaci jsem pak zvolil při dělení HDD "použít volné místo" a Linux si s tim poradil. Sám pozná, že jsou na HDD i widle a podle toho nastaví zavaděč. Po spuštění Linuxu dokonce budeš moct bez poblémů "hrabat" na oddíl NTFS. Jak to bylo s widlema a Linuxem, když se widle podělaly, nevím. Než stačily spadnout, dávno jsem se jich zbavil. :)
V instalátoru Vist vytvoř pouze odddíly pro Windows, zbytku si nevšímej a nech ho jako volné místo. Poté v instalátoru Linuxu toto volné místo využij a vytvoř oddíly dle potřeby.
Tiskni
Sdílej: