Byla vydána nová verze 18 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. S podporou Development Containers. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Cursor (Wikipedie) od společnosti Anysphere byl vydán ve verzi 2.0. Jedná se o multiplatformní proprietární editor kódů s podporou AI (vibe coding).
Google Chrome 142 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 142.0.7444.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 20 bezpečnostních chyb. Za nejvážnější z nich bylo vyplaceno 50 000 dolarů. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Pro moddery Minecraftu: Java edice Minecraftu bude bez obfuskace.
Národní identitní autorita, tedy NIA ID, MeG a eOP jsou nedostupné. Na nápravě se pracuje [𝕏].
Americký výrobce čipů Nvidia se stal první firmou na světě, jejíž tržní hodnota dosáhla pěti bilionů USD (104,5 bilionu Kč). Nvidia stojí v čele světového trhu s čipy pro umělou inteligenci (AI) a výrazně těží z prudkého růstu zájmu o tuto technologii. Nvidia již byla první firmou, která překonala hranici čtyř bilionů USD, a to letos v červenci.
Po Canonicalu a SUSE oznámil také Red Hat, že bude podporovat a distribuovat toolkit NVIDIA CUDA (Wikipedie).
TrueNAS (Wikipedie), tj. open source storage platforma postavená na Linuxu, byl vydán ve verzi 25.10 Goldeye. Přináší NVMe over Fabric (NVMe-oF) nebo OpenZFS 2.3.4.
Byla vydána OpenIndiana 2025.10. Unixový operační systém OpenIndiana (Wikipedie) vychází z OpenSolarisu (Wikipedie).
České základní a střední školy čelí alarmujícímu stavu kybernetické bezpečnosti. Až 89 % identifikovaných zranitelností v IT infrastruktuře vzdělávacích institucí dosahuje kritické úrovně, což znamená, že útočníci mohou vzdáleně převzít kontrolu nad klíčovými systémy. Školy navíc často provozují zastaralé technologie, i roky nechávají zařízení bez potřebných aktualizací softwaru a používají k nim pouze výchozí, všeobecně známá
… více »uspesne som nainstaloval archboot 2008.06 (uspesne v zmysle pohodovej instalacie, bez chyb a problemov..) zdanlivo prebehne vsetko ako ma, no po reboote dostanem: unpacking initramfs...<0>kernel panic - not syncing crc error.
hw: notebook amilo xa 1526, cpu: turion64
particie: jedna pre cely root a jedna pre home...
dualboot s win xp..
na nete som nasiel k tomuto v podstate len jeden brazilsky thread a ten mi vobec nepomohol. i'm stuck.
skusal som instalovat aj 2007.8, no tam instalator nevygeneroval konfiguraky aj 2008.6, kde pre zmenu koli bugu ten instalator ani nenabootoval...
pouzil som presne tuto verziu.. no, skusim to asi drevorubacsky nanovo stiahnut, napalit a reinstalovat...
najnovsia situacia: urobil som reinstall s tym, ze som pozorne sledoval kazdy vypis... pri casti configure system po acceptnuti vygenerovanych configov sa zacne buildovat samotny kernel. vsimol som si, ze nevypisuje SUCCESS, ale FAIL, ked sa snazi spracovat jeden z tych hookov. pred castou configure system sa instalator pyta, ci potrebujem podporu pre usb, firewire, kryptovany filesystem, etc... teraz som to spravil tak, ze som na vsetko dal yes. nuz ale pri buildovani kernelu mu vadilo, firewire, takze pravdepodobne k tomu nenasiel prislusny modul..
urobil som to tak, ze som reinstalloval este raz, no, ked sa ma installer pytal na podporu zariadeni vybral som iba usb a kryptovany filesystem.. vsetko ostatne som dal odmietnut. ked doslo k buildu, vadil mu zase usb hook (cannot be found) ... anyway, rebootol som do noveho systemu a kernel panic - not syncing - junk in compressed file.
arch linux fallback nabootovat ide.. btw aky je to fallback kernel?
Není to fallback jádro, ale fallback initcpio a standartně by mělo obsahovat všechny hooky.
Pokud tomu nic nebrání, použij 64b.
Já jedu na 64bit a pohoda. Takze pokud nemas nejaky specialni duvod pro 32bit tak pouzij 64bit. O jake wifi je tu rec?
Tiskni
Sdílej: