abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 15.0 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 03:00 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04 1.1 a 20.04 OTA-11. Vedle oprav chyb a drobných vylepšení je řešen také středně závažný bezpečnostní problém.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:33 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:00 | Komunita

    Fedora zve na dvoudenní testování (2. a 3. prosince), během kterého si můžete vyzkoušet nové webové uživatelské rozhraní (WebUI) projektu FreeIPA. Pomozte vychytat veškeré chyby a vylepšit uživatelskou zkušenost ještě předtím, než se tato verze dostane k uživatelům Fedory a celého linuxového ekosystému.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:22 | IT novinky

    Eben Upton oznámil zdražení počítačů Raspberry Pi, kvůli růstu cen pamětí, a představil 1GB verzi Raspberry Pi 5 za 45 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Humor

    Linus Torvalds na YouTube kanálu Linus Tech Tips staví dokonalý linuxový počítač.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 04:11 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.17 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.18. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Vypíchnout lze například podporu protokolu PSP (PSP Security Protocol, PSP encryption of TCP connections).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 25.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Xantusia. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:22 | Komunita

    Richard Hughes na Mastodonu oznámil, že se společnost Framework Computer stala sponzorem služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.11. 18:55 | Humor

    Jak na webu co nejšíleněji zadávat datum? Jak to uživatelům co nejvíce znepříjemnit? V Bad UX World Cup 2025 (YouTube) se vybíraly ty nejšílenější UX návrhy. Vítězným návrhem se stal Perfect Date.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (47%)
     (19%)
     (18%)
     (23%)
     (16%)
     (24%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 423 hlasů
     Komentářů: 17, poslední 19.11. 21:57
    Rozcestník

    Dotaz: Status tiskárny

    7.1.2009 22:15 Petr Jelínek | skóre: 17 | blog: Vyprovokovanej | Praha
    Status tiskárny
    Přečteno: 170×

    Zdravím, měl bych drobný dotaz ohledně síťové tiskárny. Mám router Edimax BR6104 s integrovaným printserverem a k němu připojené PC s Linuxem - Kubuntu 8.04 a na USB port prinserveru tiskárnu. Od jisté doby (po nějakém updatu, bohužel si nepamatuju přesně jakého) mi po vytisknutí úlohy zůstává tato ve frontě a musím ji stornovat. Úloha se vytiskne korektně, jenom se nevyčistí fronta. V IPP reportu jsem si všiml že printer-state-message je ve stavu "Waiting for job to complete...". Není to závislé na tiskárně, neb se takto chová už druhá tiskárna. Nevím, jestli hledat chybu v routeru resp. jeho printserveru nebu CUPSu v Kubuntu. Nemá někdo nějakou radu, nebo nakopnutí, co by mi mohlo pomoct? Není to nic kritického, ale trochu to otravuje, protože si to musím hlídat, když tisknu víc věcí za sebou. Při googlení jsem nic neobjevil... Díky předem za jakékoliv rady.

    Nemám rád NVidii!

    Odpovědi

    9.1.2009 13:18 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Status tiskárny

    Neprováděl jsi upgrade toho routeru ?

    Taky ho mám a po upgradu FW v routeru se mi nepovedlo nastavit cups aby fungoval s routerem, takže skus nejnovější FW (pro jistotu si ten starý schovej ať ho můžeš vrátit.)

    Potom mi taky jednu dobu blbnul CUPS že nemazal po vytištění frontu a po restartu PC začal zase tisknout už vytištěné stránky - nová verze CUPSu to vyřešila - než vyšla používal jsem starší.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.