NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
openSUSE
Vložil jsem USB flash disk a odmontoval.
mkfs.vfat -F 32 -I /dev/sdc1
Výpis z terminálu:
user@autocont:~> mkfs.vfat -F 32 -I /dev/sdc1
bash: mkfs.vfat: command not found
user@autocont:~>
Kde dělám chybu?
Už to proběhlo. Ale musel jsem být root.
Jen to bylo moc rychlé. Asi to dělá rychlý formát bez zápisu (testu). Tedy vlastně výmaz bez protokolu chyb.
Lze to provést s testem a zápisem?
Jaký to má parametr?
A proč ? Obzvláště na flash kde by neměly být chyby (pokud není vadný čip).
Přišel za mnou uživatel Windows, že mu system nechce flash disk užívat ani formátovat. Protože jsem se už s tím jednou setkal (tehdy nebyla dostupná plná kapacita), tak jsem mu ji opětně formátoval. Zatím to pomáhá.
Ten přepis jsem chtěl vědět, protože (zase jiný důvod), zpravidla jim F-protem odvirovávám flash disk. Pokud je například zavirovaný a mají Avast, tak jim po zasunutí flashku zablokuje a Avast to nijak neche odvirovat. Zpravidla jim nevadí, že vše smáznu. A napadlo mne pro jistotu to přepsat formátováním.
Tiskni
Sdílej: