Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Pouzivam OpenSuse 10.3 x86-64. Chcel som vyzkusat najnovsi flash-plugin z Adobe 10.0.15.3.Ukazal sa u mna ako nefunkcny.Tak som tam vratil flash-player 9.0.152 z repositara.Prikazom je spustitelny.V Seamonkey prehrava flash-ky v pohode.Ale vo Firefoxi,kde bol pred tym funkcny mam teraz vypis - 'Hello, you either have JavaScript turned off or an old version of Adobe's Flash Player."
Javascript mam v garfike Firefoxu zaskrtnuty a Flash-ka tam je ta co bola.Vie mi niekto povedat co s tym,prosim.
Za pomoc vopred dakujem.
Toto pise v riadku ,ked zadam stranku s flashom
milanl@linux-pxxd:~> firefox
(gecko:18471): GConf-WARNING **: Owner of /tmp/gconfd-milanle is not the current user
LoadPlugin: failed to initialize shared library /usr/lib64/firefox/plugins/nppdf.so [/usr/lib64/firefox/plugins/nppdf.so: wrong ELF class: ELFCLASS32]
LoadPlugin: failed to initialize shared library /usr/lib64/firefox/plugins/nppdf.so [/usr/lib64/firefox/plugins/nppdf.so: wrong ELF class: ELFCLASS32]
Podla toho,coho preinstalacia.Flash -player som zopakoval niekolko krat.Teraz uvazujem aj o Firefoxe.V podstate ta hlaska hovori o architekturnom neporiadku,ale to,na to prisiel az teraz.Alebo ten novy co je na repositary nie je ten co tam bol-co je nepravde podobne.Ten na repo je i586 ,ten co som skusal je i386.Zaujimave,ze teraz mi tam i386 uz ziadna flashka nefunguje a predtym sli v pohode.Tato i586 zas ide,ale prestal s nou Firefox komunikovat.A ako sledujem Epiphany a Konqeuror tiez.
K comu je ten PDF plugin?Nie je to nahodou ten slavny NPviewer.bin,ktory robil vo Firefoxy problemy na vsetkych Linuxovych platformach?Ako je mozne,ze sa pri manipulacii s Flashom zmenil?Flash-player si ho nenahrava ,to som odskusal.Je proste sucastou Firefoxu.
Ten 64bitovy flash som zaznamenal ,ale nema instalator a kompilaciu to moc pokusat nechcem.
K comu je ten PDF plugin?? Že by PDF prohlížeč? Prostě Firefox zkoumá dostupné pluginy a naráží na to, že jeden je pro jinou platformu. Řešíme tu ale Flash plugin, tak PDF neřešme.
Clovece!Tvoj pristup ,by som charakterizoval ako didakticko,pedagogicky.Ved si ma dokopal k spravnemu rieseniu.Nic nebolo treba instalovat!Stacilo rozbalit ten Tar.gz. s flash-pluginom 10 ..... 64bit,vsunut ho medzi pluginy Firefoxu A je to!
Ja som to doteraz instaloval ako blb.Len ono to tak aj fungovalo.
Dik za pomoc.
Len este aby som nemystifikoval.SeaMonkey o sebe sice pise ze je 64 ,ale je to i686 v adresari /usr/lib a nie lib64 a vobec takyto plugin nema.Nejakym sposobom sa pripaja na nainstalovany flash-player.
Este raz sa k teme vratim.Nedalo mi nezistit ako to vlastne je.Stiahol som priamo z repositara rpm-ku s flash-playerom ,rozbalil nech vidim jej obsah a smerovania.Tak,ze obsahuje flash-player ,ktory s pluginom nesuvisi.Dalej je tam uz zmienovany plugin ,ktory je smerovany do vseobecnych adresarov pluginov pre webove-brovsre.Tak,ze /usr/lib(lib64)/webbrovser-plugin.A zmieneny sa nahraval iba do 32-koveho,preto vznikal dany stav.
Mozem zatial skonstatovat,ze umiestnenie 64-koveho pluginu priamo do prehliadaca pracuje bezproblemovejsie(vo Firefoxe casto flashka mrzla),hoci sa pri prehravani prejavuju nedostatky,ktore skor prisudzujem,ze sa jedny o Beta verziu.
Tiskni
Sdílej: