Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Pouzivam OpenSuse 10.3 x86-64. Chcel som vyzkusat najnovsi flash-plugin z Adobe 10.0.15.3.Ukazal sa u mna ako nefunkcny.Tak som tam vratil flash-player 9.0.152 z repositara.Prikazom je spustitelny.V Seamonkey prehrava flash-ky v pohode.Ale vo Firefoxi,kde bol pred tym funkcny mam teraz vypis - 'Hello, you either have JavaScript turned off or an old version of Adobe's Flash Player."
Javascript mam v garfike Firefoxu zaskrtnuty a Flash-ka tam je ta co bola.Vie mi niekto povedat co s tym,prosim.
Za pomoc vopred dakujem.
Toto pise v riadku ,ked zadam stranku s flashom
milanl@linux-pxxd:~> firefox
(gecko:18471): GConf-WARNING **: Owner of /tmp/gconfd-milanle is not the current user
LoadPlugin: failed to initialize shared library /usr/lib64/firefox/plugins/nppdf.so [/usr/lib64/firefox/plugins/nppdf.so: wrong ELF class: ELFCLASS32]
LoadPlugin: failed to initialize shared library /usr/lib64/firefox/plugins/nppdf.so [/usr/lib64/firefox/plugins/nppdf.so: wrong ELF class: ELFCLASS32]
Podla toho,coho preinstalacia.Flash -player som zopakoval niekolko krat.Teraz uvazujem aj o Firefoxe.V podstate ta hlaska hovori o architekturnom neporiadku,ale to,na to prisiel az teraz.Alebo ten novy co je na repositary nie je ten co tam bol-co je nepravde podobne.Ten na repo je i586 ,ten co som skusal je i386.Zaujimave,ze teraz mi tam i386 uz ziadna flashka nefunguje a predtym sli v pohode.Tato i586 zas ide,ale prestal s nou Firefox komunikovat.A ako sledujem Epiphany a Konqeuror tiez.
K comu je ten PDF plugin?Nie je to nahodou ten slavny NPviewer.bin,ktory robil vo Firefoxy problemy na vsetkych Linuxovych platformach?Ako je mozne,ze sa pri manipulacii s Flashom zmenil?Flash-player si ho nenahrava ,to som odskusal.Je proste sucastou Firefoxu.
Ten 64bitovy flash som zaznamenal ,ale nema instalator a kompilaciu to moc pokusat nechcem.
K comu je ten PDF plugin?? Že by PDF prohlížeč? Prostě Firefox zkoumá dostupné pluginy a naráží na to, že jeden je pro jinou platformu. Řešíme tu ale Flash plugin, tak PDF neřešme.
Clovece!Tvoj pristup ,by som charakterizoval ako didakticko,pedagogicky.Ved si ma dokopal k spravnemu rieseniu.Nic nebolo treba instalovat!Stacilo rozbalit ten Tar.gz. s flash-pluginom 10 ..... 64bit,vsunut ho medzi pluginy Firefoxu A je to!
Ja som to doteraz instaloval ako blb.Len ono to tak aj fungovalo.
Dik za pomoc.
Len este aby som nemystifikoval.SeaMonkey o sebe sice pise ze je 64 ,ale je to i686 v adresari /usr/lib a nie lib64 a vobec takyto plugin nema.Nejakym sposobom sa pripaja na nainstalovany flash-player.
Este raz sa k teme vratim.Nedalo mi nezistit ako to vlastne je.Stiahol som priamo z repositara rpm-ku s flash-playerom ,rozbalil nech vidim jej obsah a smerovania.Tak,ze obsahuje flash-player ,ktory s pluginom nesuvisi.Dalej je tam uz zmienovany plugin ,ktory je smerovany do vseobecnych adresarov pluginov pre webove-brovsre.Tak,ze /usr/lib(lib64)/webbrovser-plugin.A zmieneny sa nahraval iba do 32-koveho,preto vznikal dany stav.
Mozem zatial skonstatovat,ze umiestnenie 64-koveho pluginu priamo do prehliadaca pracuje bezproblemovejsie(vo Firefoxe casto flashka mrzla),hoci sa pri prehravani prejavuju nedostatky,ktore skor prisudzujem,ze sa jedny o Beta verziu.
Tiskni
Sdílej: