Tento týden byla vydána nová verze 1.52 webového prohlížeče Brave (Wikipedie, GitHub). Postavena je na Chromiu 114. Z novinek lze vypíchnout možnost povolit vertikální karty (vertical tabs). Také bylo představeno Brave Search API k vyhledávači Brave Search.
Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačovou hru Tell Me Why (ProtonDB). Na Epic Games Storu počítačovou hru Midnight Ghost Hunt (ProtonDB).
Společnost Meta představila (YouTube) brýle pro virtuální realitu Meta Quest 3. V prodeji budou na podzim a stát budou od 499,99 dolarů.
Byla vydána nová verze 2.41.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 95 vývojářů, z toho 29 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
Dobry den,
mam ADSL router WELL PTI 845 s BusyBoxem ve verzi 0.61pre. Dostanu se do nej pres telnet, ssh, scp i ftp. Akorat nemuzu stahnout soubor. Pokazde kdyz ve ftp zadam jakykoliv prikaz (vcetne prikazu get) dostanu:
200 PORT command OK.
200 Ignored
V scp (pres putty) pro zmenu dostanu hlasku
Using username "root".
root@10.0.0.138's password:
Sent password
Access granted
Opened channel for session
Primary command failed; attempting fallback
Server refused to start a shell/command
Fatal: Server refused to start a shell/command
Zkratka nejsem schopen vytahnout jediny soubor. Nevite co s tim? Momentalne ani neresim ze bych neco chtel nahrat dovnitr.
Diky.
6. Je hodně zajímavá. Pro binární soubory se pak používá např. base64 kódování (ale nevím, je-li v BusyBoxu).
DD,
1 - 7 vecer to vyzkousim
1 - asi neni, to bych si vsimnul
2 - nadejne
3 - jde tam nacpat novy firmware a tusim i kam se to dava, trosku mam vsak obavy aby ta masinka nepovazovala moje shell, html skripty za firmware a neflasla se tim, takze to radsi nepouzivam
4 - vyzkousim, ale myslim ze ne
5 - moc tomuhle nerozumim, potreboval bych vic objasnit
6.1 - potrebuju zjistit jak je nastaveny a prekonfigurovat web na nejake staticke stranky
6.2 - rad bych si tam dal open vpn a pripojil dalsi sit primo timhle routrikem, pujde-li to
7 - zajimave, inetd tam je, mate neco blizsiho jak tohle facha?
ZD
ad ad 5) vidite, spolu to dame dohromady, sice tam neni ani ftp ani ssh klient, ale je tam tftp klient - diky, vecer vyzkousim.
obraceny smer prenosu bude chtit jeste vyresit remount disku z ro na rw.
Diky
Takže tftp fachčí čímž bych řekl, že problém už je vyřešen.
Díky za pomoc.
Tiskni
Sdílej: