abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána beta verze Linux Mintu 22.3 s kódovým jménem Zena. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že nástroj Systémová hlášení (System Reports) získal mnoho nových funkcí a byl přejmenován na Informace o systému (System Information). Linux Mint 22.3 bude podporován do roku 2029.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 01:55 | Nová verze

    GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 17.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 17:22 | IT novinky

    Josef Průša oznámil zveřejnění kompletních CAD souborů rámů tiskáren Prusa CORE One a CORE One L. Nejsou vydány pod obecnou veřejnou licenci GNU ani Creative Commons ale pod novou licencí OCL neboli Open Community License. Ta nepovoluje prodávat kompletní tiskárny či remixy založené na těchto zdrojích.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    19.12. 17:00 | Komunita

    Nový CEO Mozilla Corporation Anthony Enzor-DeMeo tento týden prohlásil, že by se Firefox měl vyvinout v moderní AI prohlížeč. Po bouřlivých diskusích na redditu ujistil, že v nastavení Firefoxu bude existovat volba pro zakázání všech AI funkcí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 10:11 | IT novinky

    V pořadí šestou knihou autora Martina Malého, která vychází v Edici CZ.NIC, správce české národní domény, je titul Kity, bity, neurony. Kniha s podtitulem Moderní technologie pro hobby elektroniku přináší ucelený pohled na svět současných technologií a jejich praktické využití v domácích elektronických projektech. Tento knižní průvodce je ideální pro každého, kdo se chce podívat na současné trendy v oblasti hobby elektroniky, od

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    19.12. 03:11 | Komunita

    Linux Foundation zveřejnila Výroční zprávu za rok 2025 (pdf). Příjmy Linux Foundation byly 311 miliónů dolarů. Výdaje 285 miliónů dolarů. Na podporu linuxového jádra (Linux Kernel Project) šlo 8,4 miliónu dolarů. Linux Foundation podporuje téměř 1 500 open source projektů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 02:11 | Zajímavý článek

    Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.12.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 02:00 | Nová verze

    OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 01:00 | IT novinky

    Kriminalisté z NCTEKK společně s českými i zahraničními kolegy objasnili mimořádně rozsáhlou trestnou činnost z oblasti kybernetické kriminality. V rámci operací OCTOPUS a CONNECT ukončili činnost čtyř call center na Ukrajině. V prvním případě se jednalo o podvodné investice, v případě druhém o podvodné telefonáty, při kterých se zločinci vydávali za policisty a pod legendou napadeného bankovního účtu okrádali své oběti o vysoké finanční částky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    18.12. 14:44 | IT novinky

    Na lepší pokrytí mobilním signálem a dostupnější mobilní internet se mohou těšit cestující v Pendolinech, railjetech a InterPanterech Českých drah. Konsorcium firem ČD - Telematika a.s. a Kontron Transportation s.r.o. dokončilo instalaci 5G opakovačů mobilního signálu do jednotek Pendolino a InterPanter. Tento krok navazuje na zavedení této technologie v jednotkách Railjet z letošního jara.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (28%)
     (2%)
     (12%)
     (2%)
     (2%)
     (2%)
     (12%)
     (23%)
     (16%)
    Celkem 43 hlasů
     Komentářů: 15, poslední dnes 09:50
    Rozcestník

    Dotaz: Přehrávání multimédií v SUSE 10

    21.1.2009 18:10 Kema
    Přehrávání multimédií v SUSE 10
    Přečteno: 226×
    Ahoj.

    Nejsem uživatel Linuxu, ale nabídl jsem se že pomohu jednomu známému s nastavením SUSE 10. Je to čerstvě nainstalováno na disku na počítači s AMD 1.8GHz. Potřebuji jen pomoci v tom, aby systém přehrával MP3 a další audioformáty jen kliknutím na soubor. Vysvětlím: Nyní to funguje tak, že spustím Konqueror, najdu si například soubory MP3, kliknu na soubor a otevře se nějaké okno JuK/KDE3 a v něm se vypíšou nějaké informace ale samozřejmě nic nehraje. Ani když kliknu na ikonku Play. Zvukovka je OK. Pokud kliknu na soubor MP3 pravým myšítkem a zvolím přehrávání v Amarok/KDE3 tak je to OK. Pokoušel jsem se navolit Amarok jako výchozí program pro přehrávání souborů MP3 a po odškrtnutí - aby byl tento přehrávač trvale přiřazen souborům MP3 - se otevře okno s průběhem Aktualizace nastavení systému. Ten se ale neustále aktualizuje. Po dosažení sta procent se opět otevře další okno a aktualizace pokračuje. Ovšem toto se děje pořád dokola a trvá to hodně dlouho. Ani nevím jestli to někdy dodělá :-) Já bych někoho trpělivého poprosil o radu jak nastavit Suse tak, aby po kliknutí na soubor MP3 byl automaticky spuštěn nějaký přehrávač a po klinutí na další MP3 soubor aby se spustil další. To totiž u mě v tom Amaroku nejde. Pokud hraje hudba a kliknu ve správci souborů na další hudební soubor, tak stále hraje ta první. Pak mám problém i s přehráváním AVI a DVD. Prostě nic nejde. U DVD sice vyskočí okno že systém potřebuje nějaký Demultiplexer, ale sám si ho z netu nestáhne a jen otevře stránku SUSE v angličtině. Takže má-li někdo zájem poradit tak prosím o pomoc. Díky.

    Odpovědi

    menphis avatar 21.1.2009 20:33 menphis | skóre: 22 | blog: menphis_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přehrávání multimédií v SUSE 10
    Co se tyce toho demultiplexeru tak ho naistaluj pras Yast, ostatne jako jakykoliv jiny softwate v OpenSuse. Postup "nabidka start" -> YAST -> Software -> Sprave programu Je to napsano podle OpenSuse 11.1, je mozny ze se ty nazvy budou malinko lisit, nicmene obecne je to stejny. Jinak pokud se SuSe zacinas doporucuju mrknout na web http://cs.opensuse.org/, kde najdes plno navodu pro zacatecniky.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.