Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Používám krusader a vadí mi jedna „featura“. Připojím se na ftp, kde je cca 1500 fotek. Označím všechny a dám kopírovat na local. vyskočí okno kopírování, který nejprve počítá počet souborů. Prolézá složky i podsložky, trvá to moc dlouho. Jak se mám zbavit tohodle chování?
IMHO to bude FTP protokolom a moc s tým nenarobíš. Hoci musím povedať, že fakt sa fileManager od fileManagera dokaže podstatne líšiť. V práci na Win nexcem používať TotalCmd, keďže ho nemáme kúpený, a tak používam UnrealCommander. Ale ten je na sieťové veci tak neskutočne nemožný, že sa budem musieť pozrieť po niečom inom. A rozdiel je práva v tom, že totalCmd má sieťové operácie dostatočne dedikované na nezávisle thready, takže sa s ním da pekne pracovať. Môže to byť podobne a Krusaderom. Ale už dávno som ho nepoužil, teraz som na GNOME.
Kde se to dá nastavit v MC? hledám jak blázen a nic nenacházím.
V totalcmd vím.
A co zrušit zaškrtnutí upovídanější operace ?
Proč
Protože si myslí, že chceš vědět, kolik toho už zkopíroval. A to lze zjistit jen tak, že se nejprve zjistí, kolik dat se má kopírovat. a na to je třeba prolézt celý strom.
Jo, ale když dám ctrl + a (označím všechny soubory), tak mi to dole v okně napíše, označeno 1700 souborů, velikost 60MB. Dám F5 enter.. Začne počítání souborů (ale o dost pomaleji, než při prvním ctrl + a nebo otevřením oné složky.
Tož je to blbě naprogramované.
Tipuji, že první údaje bere z jediného LISTu již při výpisu adresáře, což je jeden FTP příkaz a jediné spojení. Kdežto pak vezme množinu označených souborů a znovu se ptá serveru na velikost každého zvlášť.
Podívejte se na komunikaci se serverem, abyste měl jistotu.
Jak to zjistím?
Zkusil jsem nainstalovat wireshark, nebo iptraf... ale moc jsem z nich nevyčetl. Když by to byla pravda, jak se toho chování zbavit? Zkusit použít jiný soft?
Tiskni
Sdílej: