abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    dnes 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    dnes 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1957 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Jejich sliby, moje chyby vs. KDE 4.2.0 průhledné ikony v tray

    30.1.2009 00:06 OMFG
    Jejich sliby, moje chyby vs. KDE 4.2.0 průhledné ikony v tray
    Přečteno: 480×
    Ahoj,

    na abclinuxu jsem si kdysi přečetl, že verze KDE 4.2.0 bude řešit rozbité ikony v tray /Widget > systémová část panelu/ a tak jsem si řekl, dobrá počkám, sice to kazí vzhled /imho jsem perfekcionista asi, ale mám rád doopravdy hezky udělaný a dokonalý (pro mě) desktop/, ostatně v bugzille to bylo napsáno také a tak jsem čekal. Výsledek instalace 4.2.0 je dosavadní stav spestřen tím, že když mi startuje KDE třikrát mi problikne obrazovka. Tudíž se ptám, mohu dosáhnout v KDE 4.2.0 normálních ikon v tray bez jakýchkoliv vad či čtverečku okolo ikon a jak tedy? Nebo mám jako Linus imigrovat ke Gtk @ GNOME? Já se omlouvám za možná arogatně znějící topic, ale toto mě doopravdy irituje. Rok čekám, stahuji x MB aktulizace a výsledek je jen hněv. Rok cca od verze 4.0.0 a je to stále tam kde to bylo. Jinak dodávám, že /home/~/.kde4 jsem zkoušel smazat a odebrat/přidat widget také, to mělo za následek dokonce pozadí dvou ikon v hodinách (ne že by se widgety překrývaly, ale prostě zůstalo pozadí, které v tom místě bylo !opět!). Distribuce Arch aktuální s Nvidia drivery.

    Odpovědi

    30.1.2009 20:58 OMFG
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jejich sliby, moje chyby vs. KDE 4.2.0 průhledné ikony v tray

    Nikdo mi nezadá odpověď? (k věci odpověď)

    31.1.2009 11:26 pht | skóre: 48 | blog: pht
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jejich sliby, moje chyby vs. KDE 4.2.0 průhledné ikony v tray
    Já mám tentýž problém, jen s tím rozdílem, že mě to tak nerozčiluje. Rozčilovaly mě ale jiné věci a osvědčil se mi postup nahlásit chybu na bugs.kde.org, nebo alespoň přidat "me too" k existující chybě. Za ten rok vývoje skutečně lecos opravili.
    In Ada the typical infinite loop would normally be terminated by detonation.
    Aleshus avatar 31.1.2009 18:01 Aleshus | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jejich sliby, moje chyby vs. KDE 4.2.0 průhledné ikony v tray
    Mám také arch a také Nvidii a s 4.2.0 se mi to spravilo.. pouze občas je okolo nějaké ikonky černý čtvereček. A všiml jsem si ještě jedné věci. Pokud si aktivuju tan zavírací tray, tak pokud je zavřený a zapnu Operu, tak její ikona která patří do traye se objeví někde uprostřed obrazovky. Stačí ten tray otevřít a zavřít a ikonka se "uklidí"..
    zde je patička..

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.