Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Na jake skole se pise bakalarska prace to tohle tema?
Aspon za meho studia na VS platilo, ze pokud nekdo neco nevi, tak by mel alespon
vedet kde nebo jak si to najit....
nejde o to, ze bych si nedokazal zadat do googlu tohle tema... ale o tom, ze potrebuju na to i nejakou knizni literaturu a primo tohle tema moc po hromade v zadne neni... proto ten dotaz...
jinak ta skola je ČZU...
Abych pravdu řekl, původně jsem si neuvědomil, co vlastně bakalářka znamená, myslel jsem (podle zadání), že jde o seminárku. Ale jak už napsal Kozzi, každý máme jiný záliby. To zase já, jakožto letošní maturant, bych takovou práci asi nezvládl levou zadní, ale také mi to přišlo snadné.
To by me docela zajimalo podle ceho posuzujes obtiznost te prace, kdyz znas pouze nazev Pokud by bylo soucasti zadani napr. navrhnout a implementovat vlastni balickovaci system s urcitymi vlastnostmi (treba pro pouziti v distribuovanem prostredi), coz bych u BP/MP prace z hlediska obtiznosti predpokladal, tak mi to neprijde zrovna uplne easy
Neuvěřitelné co se dá nazvat bakalářskou prací! Je mi z tebe na blití . . .
Možná by bylo dobré se nejdříve zamyslet, než padají hrubá slova. Téma instalace aplikací v linuxu je velice široké a lze tam najít spoustu pěkných špeků. Dovedu si docela dobře představit i diplomku na vhodné podtéma na IT katedře - univezální instalační balíčky, nějaké zlepšení práce se závislostmi, distribuce binárních modulů (ala DKMS), atd.
Urcite by clovek mel psat o necem , o cem vi ze plne chape a umi problematiku rozebrat . Misto linuxu bych se spis zameril jen na cast . Vzdyt moznosti je dost treba IPTABLES a bezpecnost , by byla pekna bakalarska prace .
Urcite by clovek mel psat o necem , o cem vi ze plne chape a umi problematiku rozebrat .Ale no tak, tomu snáď sám neveríš! Všetky semestrálne, bakalárske, diplomové či doktorandské práce sa robia nie pre to, že daný človek je expertom v danej oblasti, ale preto, aby sa ním stal.
Misto linuxu bych se spis zameril jen na cast . Vzdyt moznosti je dost treba IPTABLES a bezpecnost , by byla pekna bakalarska prace .Otázka neznie "Prečo písať bakalársku prácu o [sub]systéme X?" ale otázka znie "Prečo nepísať bakalársku prácu o špecifikách inštalácie softwéru v Linuxe?"
Provokovat jsem neprisel, tedy alespon to nebylo primarnim cilem
Na prispevek mne upozornil kolega se kterym vedeme diskuzi na tema upadek (vysokeho) skolstvi.
Toto je, dle meho nazoru, dost vyrazny priklad tohoto upadku.
tady resite ze nekdo z vas neumi ani pouzit google a ctrl+c/ctrl+v pro zkompilovani 'bakalarske prace' a ja jsem dement, lol
Zkus popsat jak udelat ze zdrojoveho balicku RPM ci DEB, jak udelat vlastni repozitar, cislovani verzi, jak nainstalovat 32-bit sw na 64-bit pocitac(napr Stepmania), zavislosti atd :)
Doufam ze jsem pomohl
Mozna by nebylo od veci zverejnit alespon cast zadani a ne jen nazev prace. Z par slov muze clovek tezko soudit o cem ma prace pojednavat (tema je velice siroke) a tudiz je obtizne te nekam nasmerovat
Tiskni
Sdílej: