Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Na jake skole se pise bakalarska prace to tohle tema?
Aspon za meho studia na VS platilo, ze pokud nekdo neco nevi, tak by mel alespon
vedet kde nebo jak si to najit....
nejde o to, ze bych si nedokazal zadat do googlu tohle tema... ale o tom, ze potrebuju na to i nejakou knizni literaturu a primo tohle tema moc po hromade v zadne neni... proto ten dotaz...
jinak ta skola je ČZU...
Abych pravdu řekl, původně jsem si neuvědomil, co vlastně bakalářka znamená, myslel jsem (podle zadání), že jde o seminárku. Ale jak už napsal Kozzi, každý máme jiný záliby. To zase já, jakožto letošní maturant, bych takovou práci asi nezvládl levou zadní, ale také mi to přišlo snadné.
To by me docela zajimalo podle ceho posuzujes obtiznost te prace, kdyz znas pouze nazev Pokud by bylo soucasti zadani napr. navrhnout a implementovat vlastni balickovaci system s urcitymi vlastnostmi (treba pro pouziti v distribuovanem prostredi), coz bych u BP/MP prace z hlediska obtiznosti predpokladal, tak mi to neprijde zrovna uplne easy
Neuvěřitelné co se dá nazvat bakalářskou prací! Je mi z tebe na blití . . .
Možná by bylo dobré se nejdříve zamyslet, než padají hrubá slova. Téma instalace aplikací v linuxu je velice široké a lze tam najít spoustu pěkných špeků. Dovedu si docela dobře představit i diplomku na vhodné podtéma na IT katedře - univezální instalační balíčky, nějaké zlepšení práce se závislostmi, distribuce binárních modulů (ala DKMS), atd.
Urcite by clovek mel psat o necem , o cem vi ze plne chape a umi problematiku rozebrat . Misto linuxu bych se spis zameril jen na cast . Vzdyt moznosti je dost treba IPTABLES a bezpecnost , by byla pekna bakalarska prace .
Urcite by clovek mel psat o necem , o cem vi ze plne chape a umi problematiku rozebrat .Ale no tak, tomu snáď sám neveríš! Všetky semestrálne, bakalárske, diplomové či doktorandské práce sa robia nie pre to, že daný človek je expertom v danej oblasti, ale preto, aby sa ním stal.
Misto linuxu bych se spis zameril jen na cast . Vzdyt moznosti je dost treba IPTABLES a bezpecnost , by byla pekna bakalarska prace .Otázka neznie "Prečo písať bakalársku prácu o [sub]systéme X?" ale otázka znie "Prečo nepísať bakalársku prácu o špecifikách inštalácie softwéru v Linuxe?"
Provokovat jsem neprisel, tedy alespon to nebylo primarnim cilem
Na prispevek mne upozornil kolega se kterym vedeme diskuzi na tema upadek (vysokeho) skolstvi.
Toto je, dle meho nazoru, dost vyrazny priklad tohoto upadku.
tady resite ze nekdo z vas neumi ani pouzit google a ctrl+c/ctrl+v pro zkompilovani 'bakalarske prace' a ja jsem dement, lol
Zkus popsat jak udelat ze zdrojoveho balicku RPM ci DEB, jak udelat vlastni repozitar, cislovani verzi, jak nainstalovat 32-bit sw na 64-bit pocitac(napr Stepmania), zavislosti atd :)
Doufam ze jsem pomohl
Mozna by nebylo od veci zverejnit alespon cast zadani a ne jen nazev prace. Z par slov muze clovek tezko soudit o cem ma prace pojednavat (tema je velice siroke) a tudiz je obtizne te nekam nasmerovat
Tiskni
Sdílej: