Alex Ellis upozornil 15. března, že firma Docker se chystala zrušit bezplatný hosting open-source projektů na Docker Hubu. Po vlně odporu se představitelé firmy omluvili a posléze byl původní záměr odvolán.
Ve věku 94 let zemřel Gordon Moore, mj. spoluzakladatel společnosti Intel a autor Moorova zákona.
Mercurial (Wikipedie), software pro SCM (Source Code Management), byl vydán ve verzi 6.4. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Ve dnech 5. až 7. dubna proběhne konference Mercurial Paris.
Byly rozdány Ceny Velkého bratra (Big Brother Awards) za rok 2022 pro největší slídily pořádané nevládní organizací Iuridicum Remedium. Dlouhodobý slídil: Microsoft. Firemní slídil: Seznam. Úřední slídil: Nejvyšší správní soud. Výrok Velkého bratra: Marian Jurečka. Pozitivní cena: NoLog.
Byla představena online vzdělávací platforma Ada Computer Science pro učitele, studenty a kohokoli, kdo se zajímá o informatiku. Stojí za ní Raspberry Pi Foundation a Univerzita v Cambridgi.
GitHub má nový RSA SSH klíč. Předchozí soukromý klíč byl krátce vystaven na GitHubu.
Společnost Framework Computer představila (YouTube) nové modulární notebooky: Laptop 13 s Intel Core nebo AMD Ryzen a Laptop 16 (YouTube).
Bylo vydáno Ubuntu 20.04.6 LTS, tj. šesté opravné vydání Ubuntu 20.04 LTS s kódovým názvem Focal Fossa. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v přehledu změn.
Připojit neznámý USB flash disk do počítače může být nebezpečné. Dokonce může jít i o život. Někdo rozeslal ekvádorským novinářům USB flash disky, které po připojení do počítače explodují [BBC, Twitter].
Byla vydána nová verze 7.4 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu.
Zdravím Vás, jelikož se chystám měnit systém souboru na serveru, potřebuji zálohovat všechna data, které mám na /var a /home.
Zeptal bych se odborníků na následující. Co je pro mě nejlepší, pokud mám Debian 4, dva stroje připojené do internetu na páteři, z jednoho serveru bych potřeboval poslat data na druhý, kde je více místa a pak se stejnými oprávněními a atributy data vrátit zpět na server ze kterého jsem zálohu dělal.
Velice děkuji i za případný návod.
Používáš ACL, nebo standardní unixová práva? Pokud ne, pak doporučuji obyčejný tar s gz kompresí, aby se odlehčilo lince, posílat přes ssh.
Popis např. http://www.cyberciti.biz/faq/howto-use-tar-command-through-network-over-ssh-session/
Používám standardní unixová práva, jde mi hlavně o chmod a chown ... Ať nemusím všechny adresáře zase zvlášť nastavovat a přidávat jejich vlastníky apod.
Tar si pamatuje práva, při rozbalování pod rootem je opět nastaví do původního stavu.
Paráda, existuje nějaký způsob kde bych viděl příklad využití TARu přes SSH? Abych to mohl sypat přímo z konzole? Díky
tar
a netcat
.
Určitě to má nejvyšší výkon, jen bych aspoň ten otevřený port s poslouchajícím netcatem ochránil firewallem na konkrétní IP adresu. Přeci jenom je to volně do internetu. Proto jsem navrhnul ssh.
rsync -a -e ssh --progress --stats /home/ root@remote.server.sk:/backup/home/
Pri opakovanom zalohovani pridat pripadne aj --delete. Pripadne ako backup riesenie pouzit dirvish.
Tiskni
Sdílej: