Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Pratele, potreboval bych poradit s nefunkcnim mikrofonem na mych sluchatkach ve skype. Mikrofon je funnkcni ve win a slysim ho ve svych sluchatkach, druha strana ve skypu ale nic neslysi. testovaci hovor taky nic nenahraje. Mam Ubuntu 8.10 a MB Gigabyte MA78GM-S2H zkousel jsem nasledujici moznosti:
1) Ovladani hlasitosti - levy klik - maximum, pravy klik - nastaveni prehravani vse na max. U prepinace mam zatrzene "headphone".
2) System-volby-zvuk -audiokonference - zaznam zvuku: vyzkousel jsem vsechny moznosti roletky. Zkousel jsem i ostatni roletky, opet ruzne moznosti. mam nastavene ALSA.
3) Ve skypu (ver. 2.00.72) jsem nastavil: options-soundevice - HDA ATI SB (bez toho hovory ve skype vubec nesly) - vyzkousel jsem vsechny moznosti.
4) Aplikace-Zvuk a video-zaznamnik zvuku: mikrofon se neobjevuje v roletce "zaznamenavat ze vstupu" (nevidi ho?).
5) Zkousel jsem i alsamixer - vse na max. opet bezuspesne.
diky za namety.
[Tab]
, dostanete se na záložku nastavení zachytávání zvuku. Zde kromě hodnot, také vyberete, které zařízení se bude používat pomoci stisku mezerníku na vybrané položce.
Jednoduchým pokusem je spustit nechat arecord
zaznamenávat vstup, zatímco si hrajete s jednotlivými položkami. Když je projdete, přehrajete si vzniklý soubor a zjistíte, jestli a v kterém okamžiku jste nastavil vstup tak, že jste nahrál zvuk zachycený mikrofonem.
A arecord pouštět na standardní výstup. Při zapnutí mikrofonu se rozsypaný čaj začne měnit a obvykle se tím pozná, že jsi zvolil správnou kombinaci čudlíků.
alsamixer -V capture
" a kdyžtak zesílit ten sloupec Capture (ale tímhle si nejsem jistý, jestli to s tím mikrofonem souvisí).
Mám NB MSI a hooooodně dlouho mi "nefungoval" vstup pro mikrofon. Pak jsem zjistil, že když dám "Mic Boos" na maximum, tak to tak přeřve vstup do A/D převodníku, že výsledkem je ticho.
Tiskni
Sdílej: