CiviCRM (Wikipedie) bylo vydáno v nové verzi 6.14.0. Podrobnosti o nových funkcích a opravách najdete na release stránce. CiviCRM je robustní open-source CRM systém navržený speciálně pro neziskové organizace, spolky a občanské iniciativy. Projekt je napsán v jazyce PHP a licencován pod GNU Affero General Public License (AGPLv3). Český překlad má nyní 45 % přeložených řetězců a přibližuje se milníku 50 %. Potřebujeme vaši pomoc, abychom se dostali dál. Pokud máte chuť přispět překladem nebo korekturou, přidejte se na platformu Transifex.
Další lokální zranitelností Linuxu je ssh-keysign-pwn. Uživatel si může přečíst obsah souborů, ke kterým má právo ke čtení pouze root, například soubory s SSH klíči nebo /etc/shadow. V upstreamu již opraveno [oss-security mailing list].
Singularity (YouTube) je nejnovější otevřený film od Blender Studia. Jedná se o jejich první 4K HDR film.
Vyšla hra Život Není Krásný: Poslední Exekuce (Steam, ProtonDB). Kreslená point & click adventura ze staré školy plná černého humoru a nekorektního násilí. Vžijte se do role zpustlého exekutora Vladimíra Brehowského a projděte s ním jeho poslední pracovní den. Hra volně navazuje na sérii Život Není Krásný.
Společnost Red Hat představila Fedora Hummingbird, tj. linuxovou distribuci s nativním kontejnerovým designem určenou pro vývojáře využívající AI agenty.
Hru The Legend of Zelda: Twilight Princess od společnosti Nintendo si lze nově díky projektu Dusklight (původně Dusk) a reverznímu inženýrství zahrát i na počítačích a mobilních zařízeních. Vyžadována je kopie původní hry (textury, modely, hudba, zvukové efekty, …). Ukázka na YouTube. Projekt byl zahájen v srpnu 2020.
Byla vydána nová major verze 29.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Detailní přehled novinek na GitHubu.
Po zranitelnostech Copy Fail a Dirty Frag přichází zranitelnost Fragnesia. Další lokální eskalace práv na Linuxu. Zatím v upstreamu neopravena. Přiřazeno ji bylo CVE-2026-46300.
Sovereign Tech Agency (Wikipedie) prostřednictvím svého fondu Sovereign Tech Fund podpoří KDE částkou 1 285 200 eur.
Google na včerejší akci The Android Show | I/O Edition 2026 (YouTube) představil celou řadu novinek: Gemini Intelligence, notebooky Googlebook, novou generaci Android Auto, …
Zdravím,
narazil jsem ve svém systému na zajímavý problém s probouzením screensaveru ze spánku. Počítač po určené době nečinnosti spustí šetřič, ten většinou i přejde do úsporného režimu monitoru, někdy se z něj ale probudí a screensaver zůstane třeba celou noc rozsvícený - nehybný.
Na stejném počítači současně používá svůj vlastní účet můj Medvísek. Všiml jsem si, že jí se to nestává. Když ona opustí počítač poslední, monitor vždy usne a nezlobí.
Asi 1/4 roku jsem to řešil přes ctrl+alt,F8 při odchodu nebo vypínáním monitoru, až včera mne napadlo, že by to mohl způsobovat nějaký program, který já používám a ona ne. Chvilku jsem podezíral Kopete a nakonec to vypadá na Thunderbird - ona používá Kmail.
Zatím mám hodně málo pokusů z pozorování, ale když Thunderbird vypnu před odchodem od počítače, je to v pohodě. Monitor usne. Naopak jsem na to jednou zapomněl a znovu jsem našel monitor rozsvícený se statickým screensaverem.
Jsem trochu pohodlný na vypínání Thunderbirdu a Kmail mi ne až tak moc sedí, takže bych to rád vyřešil.
Nevíte, čím by to mohlo být, kde co s čím by se mohlo kopat, jak to třeba debugovat a komu to potom případně poslat?
kde 3.5.9
thunderbird 2.0.0.19
2.6.27-gentoo-r8 x86_64
Tak až zápis dotazu do poradny mne donutil hledat řešení problému a zdá se, že se povedlo. Zrušil jsem zobrazování upozornění při příchodu nové zprávy, čímž jsem se současně zbavil i rušivého okénka a monitor se už nebudí.
V kterém programu je chyba sice nevím, ale mně už to nevadí.
Tiskni
Sdílej: