Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Dobrý den, ač jsem byl spíš windowsák, udělal jsem si server, na kterém mi běží Ubuntu 8.04, jen v textové verzi. Server je ve skříni, takže k němu přistupuju jen pomocí ssh.
Provozuju na něm sambu, dhcp, atd, ale rád bych zprovoznil nějaký dc++ klient, který by mohl běžet samostatně (i při uzavření ssh okna na jiném stroji) a nepřetžitě - takže potřebuju jen vzdálené konzolové ovládání. Linux DC++ je pro mne proto nepoužitelný, valknut je zřejmě jako projekt zastavený, nic lepšího jsem nenašel.
Ocením odkaz na nějaký vhodný program či pár Vašich postřehů, jak tu udělat. Díky.
linuxdcpp
pripoj se pres ssh s parametrem -X a pust linuxdcpp - frci to pekne i na pomalem stroji
ciste konzolovy klient bez akejkolvek potreby instalovat X-ka je microdc resp. novsi microdc2(hoci aj tam sa uz cca 3 roky nic nedeje). v balickoch ho ubuntu nema, treba ho skompilovat - pekny navod je na ubuntuforums. ja osobne som s tymto klientom veelmi spokojny, len mi vadi ze sa neda vyuzit pri skriptovani - je to ciste interaktovny klient
Děkuju za postřehy, šlo by je trošku rozvést?
- co je to "pustit ve screenu"? K serveru se připojuju pouze z mašiny s WinXP pomocí Putty
- linuxdcc je jen X-kový, ne? A já mám na serveru jen textové rozhraní
pustit ve screenu znamena, ze i po odpojeni pojede program dal - nespadne.
po opetovnem pripojeni(i z jineho pc, jine IP) jej muzes nahodit. pr:
- screen "program"
- odpojeni
- pripojeni
- screen -R
linuxdcpp je xkovy, k tomu abys jej pustil ale nepotrebuje mit xka na serveru nainstalovane. - pouzijes X11 transport
prihlasis se s parametrem ssh -X, potom se program pusti jakoby u tebe na pc - v grafice ;)
vyzkousej
Doplním.
Tiskni
Sdílej: