Edvard Rejthar v příspěvku Mininterface: Ze skriptu program na blogu CZ.NIC představil svou knihovnu Mininterface pro minimální rozhraní k aplikacím v Pythonu.
Programovací jazyk Go oslavil patnáctiny. Oficiálně byl představen v listopadu 2009.
Příští týden bude mít premiéru film Wicked (Čarodějka). Společnost Mattel připravila k filmu sadu panenek Wicked. Na jejích obalech měl být webový odkaz na stránky filmu. Je tam ale odkaz na stránky pro dospělé. V adrese wickedmovie.com jim vypadlo slovo movie. Společnost Mattel se omlouvá (CNN).
U příležitosti státního svátku 17. listopadu probíhá na Steamu i GOG.com již pátý ročník Czech & Slovak Games Week aneb týdenní oslava a také slevová akce českých a slovenských počítačových her.
Memtest86+ (Wikipedie), svobodný nástroj pro kontrolu operační paměti, byl vydán ve verzi 7.20. Nově s podporou architektury Loongson LoongArch.
PHPStan (PHP Static Analysis Tool), nástroj pro statickou analýzu a hledání chyb v PHP kódu, byl vydán ve verzi 2.0. Po třech letech od vydání verze 1.0. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání na GitHubu.
Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.10.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest (Wikipedie) před měsícem přejmenovaný na Luanti.
Vyšla nová verze open source ticketovacího nástroje Redmine 6.0.0. Tato verze přináší 146 vylepšení a oprav. Došlo k vylepšení UI, upgrade na Rails 7.2 a Ruby 3.3, byla provedena integrace asset pipelines s Propshaft a mnoho dalšího, viz kompletní changelog.
Firefox slaví 20 let (YouTube). Verze 1.0 byla vydána 9. listopadu 2004.
Z proprietárního světa: Přijdete ráno do práce a zjistíte, že všechny Windows Servery byly neplánovaně automaticky upgradovány z verze 2022 na verzi 2025.
Ahoj,
ze zvedavosti jsem si aktualizoval v Ubuntu 8.10 KDE na 4.2. KDE 4.1 je celke nepouzitelne a tak jsem chtel zkusit, jestli mu prijdu na chut v novejsi verzi.
Bohuzel nastal problem, pri kterem v KDEckovskem terminalu Konsole (pouzivam hlavne yakuake) nemohu pouzivat numerickou klavesnici ve vimu potom mc, centerim a asi i ostatnich ncurses softech. V gnome-terminalu nebo xtermu se zda byt funkcni v poradku vse.
Vypada to asi takto:
123=qrs, 456=tuv, 789=wxy, ostatni znaky na numericke casti jsou taky spatne.
ldd `which vim`
linux-gate.so.1 => (0xb7f0d000)
libncurses.so.5 => /lib/libncurses.so.5 (0xb7ea9000)
libselinux.so.1 => /lib/libselinux.so.1 (0xb7e8f000)
libc.so.6 => /lib/tls/i686/cmov/libc.so.6 (0xb7d30000)
libdl.so.2 => /lib/tls/i686/cmov/libdl.so.2 (0xb7d2c000)
/lib/ld-linux.so.2 (0xb7ef3000)
Jsem z toho docela mimo, protoze jsem si par let zvykal na ovladani konsole, ale timto se pro mne stala nepouzitelnou.
Diky za napady.
Ano TERM je vsude stejny (xterm),vcera jsem zkusil nastavit TERM=linux a nechodilo mi to tez, ted jsem to zkusil znova a s linux termem to jede, musi se ovsem nastavit i typ vstupu v yakuake na "linux console" aby fungovaly ostatni klavesove zkratky. Sice mi neni jasne proc mam vsude krom konsole/yakuake bez problemu funkcni xterm, ale snad to je vyresene. Pisu ted na booku, jeste sem hodim koment az mi konecne prijde nova klavesnice a poradne zkusim :)
Takze se to zda byt s TEMR=linux a spravne nastavenym vstupem klavesnice do Konsole OK. Jen se mi zase zobrazuje spatne nxcusrses (mc) na nekterych serverech s jinyma locales nez UTF8. Kazdopadne to povazuju za vyresene, ale kdyby nekdo vedel kde muze byt problem, tak budu rad.
S Konsole 2.1 (Qt 4.4.3), a locale nastavenými na UTF-8, při připojení na vzdálený PC s locale ISO-8859-2 jen zvolím pro danou záložku toto kódování a vše je jak má být. I přesto Ti to nešlape?
Tiskni Sdílej: