Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Podman Desktop dospěl do verze 1.0. Jedná se o grafickou nadstavbu nad nástrojem Podman, jenž umožňuje vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota.
V květnu 2020 Facebook oznámil, že kupuje Giphy s animovanými gify za 400 milionů dolarů. V říjnu 2022 britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA) nařídil společnosti Meta (Facebook) službu Giphy prodat. Stalo se tak včera. Za 53 milionů dolarů ji koupil Shutterstock.
Byla vydána nová major verze 16 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Ahoj,
ze zvedavosti jsem si aktualizoval v Ubuntu 8.10 KDE na 4.2. KDE 4.1 je celke nepouzitelne a tak jsem chtel zkusit, jestli mu prijdu na chut v novejsi verzi.
Bohuzel nastal problem, pri kterem v KDEckovskem terminalu Konsole (pouzivam hlavne yakuake) nemohu pouzivat numerickou klavesnici ve vimu potom mc, centerim a asi i ostatnich ncurses softech. V gnome-terminalu nebo xtermu se zda byt funkcni v poradku vse.
Vypada to asi takto:
123=qrs, 456=tuv, 789=wxy, ostatni znaky na numericke casti jsou taky spatne.
ldd `which vim`
linux-gate.so.1 => (0xb7f0d000)
libncurses.so.5 => /lib/libncurses.so.5 (0xb7ea9000)
libselinux.so.1 => /lib/libselinux.so.1 (0xb7e8f000)
libc.so.6 => /lib/tls/i686/cmov/libc.so.6 (0xb7d30000)
libdl.so.2 => /lib/tls/i686/cmov/libdl.so.2 (0xb7d2c000)
/lib/ld-linux.so.2 (0xb7ef3000)
Jsem z toho docela mimo, protoze jsem si par let zvykal na ovladani konsole, ale timto se pro mne stala nepouzitelnou.
Diky za napady.
Ano TERM je vsude stejny (xterm),vcera jsem zkusil nastavit TERM=linux a nechodilo mi to tez, ted jsem to zkusil znova a s linux termem to jede, musi se ovsem nastavit i typ vstupu v yakuake na "linux console" aby fungovaly ostatni klavesove zkratky. Sice mi neni jasne proc mam vsude krom konsole/yakuake bez problemu funkcni xterm, ale snad to je vyresene. Pisu ted na booku, jeste sem hodim koment az mi konecne prijde nova klavesnice a poradne zkusim :)
Takze se to zda byt s TEMR=linux a spravne nastavenym vstupem klavesnice do Konsole OK. Jen se mi zase zobrazuje spatne nxcusrses (mc) na nekterych serverech s jinyma locales nez UTF8. Kazdopadne to povazuju za vyresene, ale kdyby nekdo vedel kde muze byt problem, tak budu rad.
S Konsole 2.1 (Qt 4.4.3), a locale nastavenými na UTF-8, při připojení na vzdálený PC s locale ISO-8859-2 jen zvolím pro danou záložku toto kódování a vše je jak má být. I přesto Ti to nešlape?
Tiskni
Sdílej: