Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Treba vsak brat do uvahy ze NFS nie je podporovane operacnym systemom MS Windows a v pripade potreby shareovania aj pre Win stroje je potrebne siahnut po komercnom NFS klientovi. V takychto pripadoch je lepsie pouzit SAMBA server pre zdielanie...
Stále jsi nezmínil zásadní věc, a to v jakém prostředí to chceš provozovat.
Co konkrétně se Ti zdá na NFSv4 nebezpečné? Zkus si o něm zjistit víc...
Máš asi trochu zkreslené představy, na HDD musíš mít nějaký FS (xfs, ext3) a samozřejmě teprve nad ním běží NFS, případně jiný způsob sdílení dat na síti.
Chceš úplně nejlepší a nejstabilnější řešení, případně ještě s technickou podporou? Tak použij Solaris ZFS/NFS.
Nevím jak je na tom implementace NFSv4 v Linuxu, ale vzhledem k tomu, že se již několik let nachází v Enterprise RedHat a SUSE, tak by to nemělo být tak hrozné. Mě NFS zatím nikdy nezklamalo (verzi 4 se teprve chystáme vyzkoušet), používáme ho určitě více jak 10 let nad různými FS, momentálně právě XFS a nikdo si nestěžoval. Výpadky vždy bez problémů.
Zkus napsat přímo do naší linuxové konference a zeptej se na zkušenosti z provozem NFS, určitě se tam najde dost lidí, kteří k tomu mají co říct.
Vzhledem k tomu, že za NFS stojí samotný Sun, tak předpokládám, že jeho implementace bude jedna z nejlepších. Navíc neznám v Linuxu časem prověřené řešení, které by mohlo konkurovat ZFS na Solarisu. Proto mi přijde spojení Solaris/ZFS/NFS jako nejspolehlivější.
nobarrier
, ale pořád to nebyla žádná sláva, nakonec jsem to musel vyřešit přechodem na JFS.
Tiskni
Sdílej: