Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
zdravim tucniakov;)...mam maly problem s ubuntu na mojom laptope (Acer ASpire 3104WLMi = 1,8GHz procesor, 256 ati radeon, 2,5 GHz RAM)
nainstaloval som si ubuntu, a vsetko frcalo, aj ovladace aj vsetko si nasiel v pohode, ziadny problem (vtedy sa este spustil v pohode), no ked som nainstaloval zakladne aktalizacie na grafiku a take veci (asi grafika konkretne) tak to chcelo rebootnut, tak som dal a ako sa spustal tak nacital ten buffer pri spusteni, ale namiesto login screen mi nahodilo cez displej kadejake sive, oranzove, cervene, zelene pasiky a bodky...a neviem co s tym mam robit...chcem podotknut ze uz mam naspat win, a neviem ci sa mi s tym zase chce prplat, takze ak si nieste isty na 100% ze to bude fungovat tak to takto asi aj ostane:D...
diky vsetkym za help (uz dopredu):)
sudo apt-get remove xorg-driver-fglrxa pak se uvidí.
Ovladače intel zlobí... Zkus něco z těchto rad.
Aha, sorry. ;)
problem nieje, ze by sa mi to nechcelo znova nahodit, to problem nieje...ale tak ked to nainstalujem a zase to nepojde tak sa mi to neche preinstalovavat 3krat ako predtym...
btw...moja grafika je ATI Radeon XPress 1100 HyperMemory (256Mega)
A proč bys měl kvůli otestování ubuntu něco přeinstalovávat, když je můžeš nainstalovat do souboru ve win pomocí wubi?
Tiskni Sdílej: