Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Zdar, jsem nový na Ubuntu a hledám adekvátní alternativu k FlashGet-u, download manažeru. Vyzkoušel jsem si celý repozitář přes Přidat/Odebrat a taky jsem prošel nebo vyzkoušel nadějné kandidáty na linuxsoft.cz v kategorii download manažeři a žádný mi nevyhovuje... (aria, kget, gnome wget, download for x ano všechny tyto). Nejvíc co mi vyhovuje je wxDownload Fast, jenomže poslední verze 0.6.0 je z roku 2007 a program mi padá a padal mi tuším i na Windows XP... Někdy se stáhne 3 MB a spadne to a někdy to spadne po 15 stažených MB... nevidím nikde log, ač vím, že je- ale stejně k čemu když vývojáři neragují na bugy...
Potřebuji něco jako wxDownload Fast:
- GUI (ne vzhled Motif nebo co to je...)
- bezproblémová navazování stahování a stahování ve vláknech
- login k serveru
- stahování více souborů naráz, dobrý sou komentáře, plánování a jiné...
nebo mi poraďte kde jsou systémové logy, zkusím si tu chybu v wxDownload Fast opravit...
jo našel jsem, že při ./congigure jde dát parametr build jako debug verzi. Kde se mi pak ale zobrazí log? Bo si musím v nějakém IDE udělat breakpointy? Popř. debugovat jen přes IDE?
díky za tip, už jsem na něj narazil dřív, ale nešel mi zkompilovat, teď to zkouším a zas mi nejde. Dam "cmake parametry" podle návodu, ale při "make" mi to napíše, že nemám makefile. Zkusím se s tím ještě poprat a když tak tady založím vlákno... Ale vážně rád bych vyřešil ten wxDownload Fast, zdá se mi sympatičtější O Na bug reportu jsem našel tu chybu ohlášenou s 20 komentáři, že jim to dělá taky a že to prozatím řeší použitím skriptu, který ten download manažer pořád zapíná, jestli neběží...
Ale i tak by se mi do budoucna hodila odpověď kde zjišťovat chyby v programech, když program náhle spadne. Vím, že když to spustím přes Terminál, tak mi to vypisuje warnings a při pádu konrétně této aplikace: segmention fault (takže nějaká neplatná operace s pointerem, že?...) No jestli je to vygenerování core souboru (core dumped hláška), tak mám jasno... nebo sou i jiné způsoby?
Tiskni
Sdílej: