O víkendu probíhá v Praze na Karlově náměstí 13 konference Installfest 2026. Na programu je celá řada zajímavých přednášek a workshopů. Vstup na konferenci je zcela zdarma, bez nutnosti registrace. Přednášky lze sledovat i online na YouTube.
Mozilla a společnost Mila oznámily strategické partnerství za účelem rozvoje open source a suverénní AI. Cílem je ukázat, že open source AI může konkurovat uzavřeným systémům. Obě organizace chtějí posílit technologickou suverenitu a snížit závislost na hrstce velkých technologických firem.
Adam Rice předvedl, že pomocí DNS lze distribuovat a spustit kompletní hru DOOM. Rozdělil WAD soubory a binárky do téměř 2000 DNS záznamů v Cloudflare zóně (jeden TXT záznam v DNS může nést okolo 2000 znaků textu). Ty pak stáhl PowerShellem, dekomprimoval a spustil přímo v paměti počítače bez nutnosti zápisu na disk, což prakticky dokazuje, že DNS může sloužit jako distribuované úložiště dat a možný kanál pro načítání kódu. Repozitář projektu je na GitHubu.
Dnes a zítra probíhají Arduino Days 2026. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze od 17:00 na YouTube. Zúčastnit se lze i lokálních akcí. Dnes v Poličce v městské knihovně a zítra v Praze na Matfyzu.
Byla vydána beta verze Ubuntu 26.04 LTS s kódovým názvem Resolute Raccoon. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 26.04 LTS mělo vyjít 23. dubna 2026.
Byla vydána aktualizována Příručka pro začínající wikipedisty a wikipedistky (pdf).
Ubuntu plánuje v budoucích verzích nahradit tradiční nástroje pro synchronizaci času (chrony, linuxptp a gpsd) novým, v Rustu napsaným ntpd-rs, který nabídne vyšší bezpečnost a stabilitu.
Byla vydána nová verze 7.6 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Správce hesel KeePassXC byl nahrazen správcem hesel GNOME Secrets. Bitcoinová peněženka Electrum byla povýšena na verzi 4.7.0. Tor Browser byl povýšen na verzi 15.0.8. Další novinky v příslušném seznamu.
Chris Down v obsáhlém článku „vyvrací mýty o zswap a zram“, vysvětluje, co vlastně dělají a jaké jsou mezi nimi rozdíly. Doporučuje vyhýbat se zram na serveru a bez OOM.
Porota v Los Angeles shledala firmy Google a Meta odpovědnými v přelomovém soudním sporu, který se týká závislosti na sociálních sítích; firmy musí zaplatit odškodné tři miliony dolarů (63,4 milionu Kč). Společnosti, které s verdiktem nesouhlasí, čelily obvinění, že své sociální sítě a platformy záměrně navrhly tak, aby si na nich děti vypěstovaly závislost. Porota došla k závěru, že technologické společnosti při navrhování a
… více »Custe rozjizdim na mailserveru postfix+dovecot+virtualni ucty spamassassina. A nedari se. Prichozi emaily neprojdou vubec skrz spamassassina.
master.cf
smtp inet n - - - - smtpd
-o content_filter=spamfilter
spamfilter unix - n n - - pipe
user=spamfilter argv=/etc/postfix/spamFilter/spam -f ${sender} ${recipient}
script spam obsahuje
#!/bin/bash
#echo $@
/usr/bin/spamc -f -e /usr/sbin/sendmail -oi "$@"
exit $?
nasel jsem to na netu tak me prosim nekamenujte ze je to treba kravina. Docetl jsem se ze pro dorucovani do virtualnich uctu se nepouziva procmai a proto se to musi prohnat prez pipu. Jenze email se doruci a nema zmeneno hlavicku mailu. takze z toho usuzuji ze neprochazi skrz spamassassina. V konfiguraci spamassassina mam zaple rewite_header.spamd bezi.
Logy mlci. V systemu je vytvoren ucet spamfilter ktery ma homedir do /etc/postfix/spamFilter login ma zakazany. Prava do tohoto adresare tak i pro script jsem dal pro testovani na 777. vlstnikem je spamfilter user.
diky za nakopnuti
panove to ste se opravdu nikdo nesetkal s timto problemem? A nebo muj dotaz je tak debilni ze nestoji za rec? Ja se stim peru uz druhy den a porad nic. Byl bych vam vdecny za kazdou radu.
Podle mne bude problem ve skriptu spam.
Nemelo by tam byt spis neco takoveho?
#!/bin/bash
trap "rm -f /tmp/msg.$$" 0 1 2 3 15
cat > /tmp/msg.$$
/usr/bin/spamc < /tmp/msg.$$ | /usr/sbin/sendmail -G -i $@
exit $?
Urcite by to slo i elegantneji.
Tiskni
Sdílej: