Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »Byla vydána nová major verze 3.20.0 grafického vývojového prostředí a platformy Gambas (Wikipedie) založené na interpretru programovacího jazyka Basic s rozšířením o objektově orientované programování. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu.
Na Kickstarteru byla spuštěna plánovaná kampaň na open source modulární přenosné mini počítače Pilet 5 a Pilet 7 postavené na Raspberry Pi 5. Jejich cena je 215 a 202 amerických dolarů.
Dobrý den,
Jsem nucen provozovat jednu instalaci RHEL v síti za Microsoft ISA proxy a abych byl vůbec schopen systém zaregistrovat na Red Hat Networks, musel jsem nainstalovat z rpm balíčku ntlmaps což je proxy která zvládá i NTLM autentizaci.
Problém je že v balíčku chybí start-stop skript a tak jsem nucen tu proxy startovat přímým spuštěním skriptu /opt/ntlmaps/main.py &. Neuměl by mě někdo z vás poradit jak napsat start-stop skript do /etc/init.d?
Děkuji za každou radu, či odkaz.
Zalezi kde si vytvari PID soubor, a kde je spustitelny kod:
#!/bin/sh
case $1 in
start)
proxy && echo "starting proxy"
stop)
kill `pidof proxy` && echo "stopping proxy"
;;
exit 0
Samozrejme bez osetreni parametru a vstupnich hodnot.
NN
#!/bin/sh # Startup script for ntlmaps # # chkconfig: 345 95 05 # description: NTLMAPS proxy service # Author: Pavel Starek # License: GPL # Source function library. . /etc/rc.d/init.d/functions # test for exist main "binary" file [ -f /opt/ntlmaps/main.py ] || exit 0 prog0="ntlmaps" start() { if [ -f /var/lock/subsys/ntlmaps ] ; then echo "Service $prog0 already running" exit 0 fi echo echo -n $"Starting $prog0: " /usr/bin/python /opt/ntlmaps/main.py & echo $! >/var/run/ntlmaps.pid RETVAL=0 touch /var/lock/subsys/ntlmaps echo return $RETVAL } stop() { if [ -f /var/lock/subsys/ntlmaps ] ; then echo echo -n $"Stopping $prog0: " killproc $prog0 rm -f /var/run/ntlmaps.pid rm -f /var/lock/subsys/ntlmaps RETVAL=0 echo return $RETVAL fi } status() { if [ -f /var/lock/subsys/ntlmaps ] ; then read ntlmapspid < /var/run/$prog0.pid echo $"$prog0 is running and fully functional with process ID: $ntlmapspid" else echo $"$prog0 not running ... bad idea !!!" fi } case "$1" in start) start ;; stop) stop ;; status) status ;; restart) stop start ;; *) echo $"Usage: $0 {start|stop|restart|status}" exit 1 esac exit $RETVALumísti to do složky /etc/rc.d/init.d . Potom napiš
chkconfig ntlmaps on
. A pak už by ti mělo jít provést service ntlmaps start
(tím tu proxy nastartuješ). A po dalším (re)startu se to už spustí automaticky.
Tiskni Sdílej: