V Dublinu o víkendu proběhla dvanáctá iterace multimediální konference Video Dev Days, kterou pravidelně pořádá nezisková organizace VideoLAN. Záznamy přednášek z prvního a druhého dne jsou dostupné na YouTube.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
dobry den, prosim o radu, byla tady diskuse o nemoznosti (z urcitych aplikaci) nahravat zvuk, protoze je nejak kodovany,
pak nekdo poradil, ze
existuje aplikace, ktera nahrava vlastne az vystup na reproduktor (bez ohledu na kodek),
ale nemuzu tu diskusi uz dlouho objevit, i kdyz pouzivam search na foru =ruzna slovni spojeni.
zrejme je to v nejakem skrytem foru, ktere neprochazi google. zadam
zvuk spynfo
zvukovky spynfo
vystup spynfo
zvukovy spynfo
a google mi to presto nenajde.
Kdyby si nekdo vzpomnel na jmeno te aplikace... dekuji, hezky den.
spynfo @ seznam cz
skus audacity ja som s tym nahraval hudbu z pasky do pocitaca. Myslim ze by to mohlo pomoct.
Až upgradneš na alsu 1.0.20 (např. ubuntu karmic), budeš moci použít rozšířený plugin file, který např. umožňuje toto:
pcm.record { type file slave { pcm plughw:0 } format "raw" file "| cat - > /home/user/recorded-$(date +%%Y-%%m-%%d-%%H-%%M-%%S)-format-%rHz-%cchannels-%bbits.raw"
Při přehrávání na zařízení "record" to posílá současně na výstup (plughw:0) a do souboru, jehož název bude např. played-on-2009-06-05-21-36-18-format-44100Hz-2channels-16bits.raw.
Tiskni
Sdílej: