Byla aktualizována časová osa podpory Manifest V2 v Chrome, tj. verze API rozšíření webových prohlížečů. V průběhu týdnů budou rozšíření Chrome používající tuto verzi deaktivována a uživatelům budou doporučeny alternativy používající Manifest V3. Uživatelé Chrome si mohou pomocí "chrome://extensions/" zjistit, kterých rozšíření se to týká. Například také uBlock Origin. Podporu Manifest V2 v Chrome bude možné dočasně prodloužit nastavením ExtensionManifestV2Availability.
Sada nástrojů Distrobox pro spouštění libovolných linuxových distribucí v terminálu pomocí kontejnerů byla vydána ve verzi 1.8.0.
Byly zpracovány a zveřejněny videozáznamy z konference LinuxDays 2024. Přistupovat k nim lze přímo z programu, kde jsou také odkazy na prezentace, nebo z YouTube.
Byla vydána nová verze 1.4 svobodného multiplatformního vektorového grafického editoru Inkscape. Podrobný přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání.
Softwarový KVM Input Leap (dříve Barrier) byl vydán ve verzi 3.0.0 (a následně pár opravných). Přidává podporu Waylandu a Qt6. Jde o první vydání od přesunu z projektu Barrier v roce 2021. Barrier vznikl jako fork Synergy, jehož verze 2 byla částečně proprietární a její bezplatná open-source verze měla umělá omezení.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2024, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách Fakulty informačních technologií Českého vysokého učení v Praze (FIT ČVUT). Na programu je spousta zajímavých přednášek.
Elon Musk na akci We, Robot (YouTube, 𝕏) představil Robotaxi, Robovan a vylepšeného Tesla Bota (Optimus).
Internet Archive je offline (𝕏, Bluesky, Mastodon). Unikly údaje 31 milionů uživatelů. Probíhal / probíhá na něj DDoS útok.
Alyssa Rosenzweig se v příspěvku na svém blogu rozepsala o hraní AAA her na Asahi Linuxu. Na YouTube je záznam její včerejší přednášky na XDC 2024 (X.Org Developer's Conference).
Ahoj! Nainstaloval jsem před nějakým časem Ubuntu 9.04. Palírna je LG DVD H30GSA.. Pokaždé když se snažím něco vypálit, končí to chybou... Je jedno jestli vypaluji CD, DVD. Hudbu, obrázky, ISO, nebo jiná data. Ve všech možných programech to končí stejně: Některé soubory vypálené na disk mohou být poškozeny. Zvláštní je, že pod Windows, nebo Archlinuxem vypalováno funguje.. Co dělám špatně? Stejnou otázku jsem před nějakým časem položil na ubuntu.cz, ale tam se mi nedostalo odpovědi, která by to vyřešila...
Gnomebaker a Brasero.. To je přesná citace hlášky z Brasera. DVD je normálně popsané, třeba teď jsem vypaloval Win 7, které normálně bootovalo, ale v půlce to zobrazilo poškozený soubor. Další DVD mělo poškozený soubor zase na začátku..
Moje křišťálová koule míní, že by se podívala, má-li vlastní vypalovací backend nastaven suid bit, aby mohl použít RT priority. (bez záruky, koule už není nejnovější....)
Kdyby pouštěl pálení z konzole, viděl by možná více souvislostí?
Udělal bych test - pro jistotu popíšu přesně, jak to dělám a jak to funguje:
nejdříve bych "natáhl" obsah DVD na disk: (existuje adresář /home/uzivatel/filmy)
dvdbackup -M -i /dev/scd0 -o /home/uzivatel/filmy/nazevfilmu -n nazevfilmu -M
pak vytvořil iso obraz (přepnout se do adresáře, kde bývají iso obrazy, např. /home/uzivatel/filmyiso)
cd /home/uzivatel/filmyiso
mkisofs -dvd-video -udf -o output.iso /home/uzivatel/filmy/nazevfilmu
a nakonec vypálil tento obraz po přepnutí do adresáře /home/uzivatel/filmy/filmyiso
growisofs -speed=1 -Z /dev/scd0=output.iso
A toto by mělo vyhodit chybové hlášení, pokud existuje.
Pozn: zařízení /dev/scd0, které je u mně se může jmenovat jinak, viz tabulka /etc/fstab.
Tiskni Sdílej: