Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,58 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,32 %. Procesor AMD používá 67,43 % hráčů na Linuxu.
V Las Vegas probíhá veletrh CES (Consumer Electronics Show, Wikipedie). Firmy představují své novinky. Například LEGO představilo systém LEGO SMART Play: chytré kostky SMART Brick, dlaždičky SMART Tagy a SMART minifigurky. Kostka SMART Brick dokáže rozpoznat přítomnost SMART Tagů a SMART minifigurek, které se nacházejí v její blízkosti. Ty kostku SMART Brick aktivují a určí, co má dělat.
Vládní CERT (GovCERT.CZ) upozorňuje (𝕏) na kritickou zranitelnost v jsPDF, CVE-2025-68428. Tato zranitelnost umožňuje neautentizovaným vzdáleným útočníkům číst libovolné soubory z lokálního souborového systému serveru při použití jsPDF v prostředí Node.js. Problém vzniká kvůli nedostatečné validaci vstupu u cest k souborům předávaných několika metodám jsPDF. Útočník může zneužít tuto chybu k exfiltraci citlivých
… více »V úterý 13. ledna 2025 se v pražské kanceláři SUSE v Karlíně uskuteční 5. Mobile Hackday, komunitní setkání zaměřené na Linux na mobilních zařízeních, kernelový vývoj a související infrastrukturu. Akci pořádá David Heidelberg.
… více »Už je 14 dní zbývá do začátku osmého ročníku komunitního setkání nejen českých a slovenských správců sítí CSNOG 2026. Registrace na akci je stále otevřená, ale termín uzávěrky se blíží. I proto organizátoři doporučují, aby se zájemci přihlásili brzy, nejlépe ještě tento týden.
… více »Rok 2026 sotva začal, ale už v prvním týdnu se nashromáždilo nezvykle mnoho zajímavostí, událostí a zpráv. Jedno je ale jisté - už ve středu se koná Virtuální Bastlírna - online setkání techniků, bastlířů a ajťáků, kam rozhodně doražte, ideálně s mikrofonem a kamerou a zapojte se do diskuze o zajímavých technických tématech.
Dějí se i ne zcela šťastné věci – zdražování a nedostupnost RAM a SSD, nedostatek waferů, 3€ clo na každou položku z Číny … více »Vývojáři GNOME a Firefoxu zvažují ve výchozím nastavení vypnutí funkce vkládání prostředním tlačítkem myši. Zdůvodnění: "U většiny uživatelů tento X11ism způsobuje neočekávané chování".
Nástroj pro obnovu dat GNU ddrescue (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 1.30. Vylepšena byla automatická obnova z disků s poškozenou čtecí hlavou.
Protokol IPv6 má již 30 let. První návrh specifikace RFC 1883 je z prosince 1995.
Byli vyhlášeni vítězové ocenění Steam Awards 2025. Hrou roku a současně nejlepší hrou, která vám nejde, je Hollow Knight: Silksong.
Dobrý den. Mám takový zvláštní problém s kompilací programu mixxx-1.6.1.Výsledek kompilace vypadá takto:
/usr/share/qt4/lib/libQtGui.so: undefined reference to `FcFreeTypeQueryFace' collect2: ld returned 1 exit status scons: *** [src/.obj/mixxx] Error 1 scons: building terminated because of errors.
Pokud ovšem zkusím vyhledat symbol FcFreeTypeQueryFace, bez problému se k němu dostanu:
$ ldd /usr/share/qt4/lib/libQtGui.so|grep fontconfig
libfontconfig.so.1 => /usr/local/lib/libfontconfig.so.1 (0xb7263000)
$ objdump -T /usr/local/lib/libfontconfig.so.1 |grep FcFreeTypeQueryFace
0000d9b0 g DF .text 00001c7f Base FcFreeTypeQueryFace
Je tu nějaký jiný problém který by se mohl vyskytnout? Předpokládám že scons vychází z dané adresy Qt a nehledá v jiných adresářích... předem děkuji za odpovědi.
-lfreetype Pokud ne, tak ho přidej.
-lfreetype i -lfontconfig uvedeno, a v příkazu pro slinkování oboje vidím.. Stejně jsem ještě zkusil zoufale přidat tyto dvě knihovny ještě do SConscriptu a nic, jen se v příkazu objevily (logicky) dvakrát
$ mixxx Debug: Starting up... Debug: SoundManager::SoundManager() Debug: SampleRate 0 Debug: Latency 0 Debug: SoundManager::queryDevices() Debug: SoundManager::clearDeviceList() Debug: SoundManager::closeDevices() mixxx: main/renderbuffer.c:2153: _mesa_reference_renderbuffer: Assertion `oldRb->Magic == 0xaabbccdd' failed. Abortedtak estli víte tak napísajte
Tiskni
Sdílej: